şükela:  tümü | bugün
  • biri bizi öptü diyordum.
    ekim ayı enflasyonuymuş o.

http://www.bloomberght.com/…im-enflasyonu-aciklandi
  • tüik'in yakın zamanda yaptığı hesap kitap değişikliği sayesinde gerçeğinden en az yüzde elli düşük açıklanan enflasyon.
  • en fazla fiyat düşüşü de yurt içi turlarda olmuş. ulan zaten yaz bitti, bayram bitti. ekim boyunca hava buz gibiydi. bunla mı avunalım şimdi. kritere gel.
  • milli hesaplarda yapılan değişiklik, hanehalkı bütçe anketi verilerinden hazırlanan tüfe'yi en az yüzde elli düşük gösteriyormuş. kesin bilgi yayalım.
  • avrupa ve abd'nin bir yılda yaratamadığı enflasyonu biz 1 ayda yaratmışız. bırakın da fed ile ecb'yi biz yönetelim.
  • enflasyonun %12 olduğunu iddia eden kolpa rakam. yalanın daniskası.

markette daha kısa süre öncesine kadar 13 liraya aldığım peynirin fiyatı neredeyse 20 lira olmuş. her üründe fiyat artışları bu minvalde.

türkiyede enflasyonun %12 olduğuna inanan safoğlusaftır. nokta.
  • japonlar enflasyon artsın diye kırk takla atıyor. halbu ki bizim hükümeti transfer etseler; enflasyonda rekor üstüne rekor kırarlar.
  • aynı şeyi sadece ayın adını değiştirip yazabilirim:

(bkz: 2017 eylül ayı enflasyon verileri/#71155345)
  • yapmasa da yaptı derler fıkrasını bilir misiniz?

gerçi fıkranın adı da bu değil ya, o adı buraya nasıl yazayım? hani çapkın bir sandalcı varmış. her sandalına binen çiçekten bal alıyormuş da ... hatırladın? hah onu bir aklında tut.

şimdi bu ülkede büyük bir bölümde hükümete öyle bir güvensizlik mevcut ki - bunu da sağolsun politikacılara borçluyuz. "bacınızın üstüne işediler" diye kendi halkını yalan ile galayena getiren politikacıya güvenilir mi?- enflasyon verisinin sahte olduğuna inanıyorlar. yani bu politikacılar ile yapmasalar bile yaptı olur.

yüzde on iki diyorlar ya bir bakalım. geçen sene bu zaman benim arabayı koyduğum otopark 120 liraydı şimdi 180 lira. geçen sene 1 ekim de mazot istanbul'da 4.01 imiş şimdi 4,94 .

eee birisi de bana çıkıp anlatsın bu enflasyon yıllık nasıl % 11-12.
  • tekrar canavar olma sinyali vermektedir.