şükela:  tümü | bugün
 • yeni enes olgun kendisini çok zenginmiş gibi gösterip nasıl zengin olunur hikayeleri anlatıyor.

  aman dikkat elinizde avucunuzda kalan son parayı da kaybetmeyin.
 • tam bir üçkağıtçı profili çiziyor.
 • instagram’da reklam olarak profilini gördüm. ne yaptığını, neden reklam verme ihtiyacı duyduğunu anlayamadım. amerika’da lambo’ya binip istanbul’da toplu konut penceresi önünde laptopuyla çalışıyor izlenimi yaratan garip bir model.
 • madem parayı buldun , bunu şova döküp insan toplamak neden? hayır bide herkese istersen lamboya binebilirsin diye umut satıyorsun. youtube daki videoları tamamen şova dayalı mustakil villa , evin önünde lambo , havuzuydu bilmemnesiydi. inan beyaz bir fonda yayınlasaydın şu videoları sana daha çok inanırdım.belki de gerçekten söylediklerin doğru. ama bu profille güven kazanamazsın ki. günümüzde o kadar çok network çü piyasaya çıktı ki . çiftlikbanklar,detaytelekomlar hepsinin sonunu gördük. hepsi de şov yaparak adam topluyordu...he diceksiniz ki bu işte saadet zinciri yok. o zaman parayı bulan bi insan neden eğitim satsın parayla. lamboya binen adam 10-15 kişi 200$ dan eğitim alcak diye uğraşır mı yaa?
 • dropshipping gibi türlü e-ticaret hileleri hakkında ders içerikleri satan şahıs. buraya kadar sorun yok. fakat kendisini pazarlama şekliyle tam bir amerikan stili umut tüccarıdır. sosyal medya hesaplarından göstermelik lüks yaşantısın, ders linkiyle beraber yayınlayarak insanlara hiç bir zaman gerçekleştiremeyecekleri hayallerini satmaktadır.
 • ekim kaya değil, (bkz: ekim nazım kaya)
 • 80li 90lı senelerin yapımı amerikan film ve dizilerinde gördüğüm, orta sınıfı bir miktar para karşılığı zengin yapma vaadiyle , ortak arayan veya seminer veren elemanlara benzeyen instagram reklamı.
  ilgimi çekmediği için pek içeriğini incelemesem de genel format bu gibi.
  gerçekten batıyı 10-20 sene geriden takip ederken şimdi fark 30-40 seneye çıkmış gibi.
 • instagram'da zırt pırt sponsorlu olarak karşıma çıkan bir garip tip. kimdir nedir diye bakayım dedim, saf tiplerin sırtından para kazanmaya çalışan bir umut taciri çıktı adam. los angeles'ta lamborghini'ye binmeler, ağızda puro ile poz vermeler, viski ile artistlik taslamalar... "ben yaptım, siz de yapabilirsiniz" türü zevzeklikler bitmedi gitti lan. kişisel gelişim kitapları da artık instagram'a taşındı ya ne desek boş.
 • az evvel youtube'da gezinirken, videodan önceki reklamına denk geldiğim kişi. 2000 dolar karşılığında sözde girişimcilik eğitim programı satıyormuş. ha bu arada satma değil, yatırım yapmak. kanalında da genel olarak lamborghini gibi lüks arabalar ile ve uçak içinde çekilmiş videoları var. adamın tipine bakıyorum da adamda tam bir dolandırıcı tipi var. çiftlikbank olayından sonra da iyice arttı bunun gibiler. şimdi de youtuber diye anılan andavallar da herhalde gelirleri düşmüş olacak ki eğitim seti gibi uyduruk şeyler satmaya çalışıyorlar. akıl var mantık var. madem sen o kadar kazanıyorsun da neden bu tarz uyduruk şeyleri satma gereği duyuyorsun ? (bkz: ruhi çenet)

  bu arada ekim kaya denilen kişinin kaya online diye sitesine girdim, adresleri amerika olarak görünüyor. sakın ola bu tarz insanlara kanmayın. hele bir de adamın yeri amerika'da. hiçbir hak talep edemezsiniz.