şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vivox tv adlı youtube kanalında şaka videoları çeken genç arkadaşımız. başarılı birisi, yaptığı şakalar dışında vloglarıda izlenebilir.
 • türkiyede şaka videoları yapan genç . her gün yaşadığı olayları günlük tutar gibi video çekiyor.
 • 40 yıl "acaba nasıl aşırı saçma olabilirim?" diye düşünse aklına bu gelmezdi heralde. günlük videolara karşı alerjim olabilir.
 • aylık 10.250 tl kazanan ergen.

  https://www.youtube.com/watch?v=gweatgc5868
 • evde yeğenimin izlemesi sayesinde haberdar olduğum youtuber. önceleri arkadaşlarıyla samimi şaka videoları çekiyorlardı. o zamanlar video çekmekten zevk alan ve bu sayede para kazanmaya başlayan bir çocuktu ekin. sonra bu işten gelen para tatlı gelmiş olacak ki kendi vlog kanalını açtı, liseden mezun oldu ve üniversiteye git(e)medi, şehir değiştirip sadece vlog videoları çekmeye başladı. her gün sabah uyanması, sokaklarda gezmesi, yüzmesi, küfretmesi, video montajlamasından oluşan, izleyicisine hiçbir şey katmayan videolar çekiyordu. artık sadece para için video çektiği çok belliydi ve samimiyetini kaybetti. gözünü öyle çok para hırsı bürümüş ki olay sıradanbirigibi nin bahsettiği hale gelmiş, tahminen çoğunluğu 7-16 yaş arasındaki izleyicilerini her videoda bağış yapın, hediye yollayın diyerek sömürmeye çalışan, arkadaşım dediklerini kullanan kazıklayan birine dönüşmüş. aslında özünde iyi bir çocuktur muhtemelen, ancak kitap okumayan, çevresinden ve dünyadan bihaber, kendini geliştirmeyen, izleyicilerine olumlu birşeyler katamayan sosyal medya adamlarının bu noktaya gelmesi kaçınılmaz görünüyor ve bence de öyle olmalı.
 • vay babam...
  ne paralar varmış lan bu işte..
  lan ben bu şeyi tamamen hobi amaçlı yapıyorum. bak düşün ki kendi işimden, mesaimden arta kalan vakitlerde dinlenmek yerine ya da başka işlerle uğraşmak yerine, hobi olduğu düşüncesiyle video filan kaydediyorum youtube için. üstelik öyle popüler oyunlar için de değil ha, kendi zevklerime göre oyun oynayıp kaydediyorum. ayda 3 dolar gelse zengin kahkahası atıp arkadaşlarımı arıyorum "ben maldivlere yerleşiyorum, hepinize elveda" diyerek. maksimum 3 dolar bile hayvan gibi mutlu ediyor(du) beni.

  yaşanan mevzuyu da bilmiyorum. birilerini kazıklamış mı dolandırmış mı ne yapmış, hiçbir fikrim yok. sikimde de değil.

  ama gençler olayı çözmüş ya. ne diyeyim. 25 yaşındayım ama kendimi 55 yaşında gibi hissediyorum şu an. aylık 2.500 tl için kendini 7 gün 24 saat işverenine sömürtmeye razı arkadaşlarım var. durumu sen düşün.
 • (bkz: jet fadıl)

  ülkede ne çok var bunlardan len :d ulan alnının hakıyla para kazanmak istemiyor kimse arkadaş
 • "ekin soyak'ın gerçek yüzü" adlı videonun youtube'a düşmesiyle takipçilerinin altında kalmış youtuber. geçmiş olsun.
  kendi videolarının dışında hakikaten gerçek yüzü diyebileceğimiz son derece kaba ve acımasız bir insanla karşılaştım. kendisini izlerken 'bir insan ancak bu kadar doğal olabilir' diyordum ancak yanılmışım. hiç doğal değilmiş. o pis konuşma, hal ve tavırlar ne öyle?
 • para hırsı arkadaşlarını sikmeke degildir...anlamıştır heralde....
 • lc waikiki'ye giriyor. bir şeyler beğenip kasaya geçiyor. malum bir lc kasasıyla karşılaşıyor.

  ekin: o ne la bedava mı dağıtıyolar.