şükela:  tümü | bugün
  • muhtesem sandvic ekmegi yapan ve kurabiyeleri hic bi yerde yemedigim kadar guzel olan, goztepe- plajyolu sahil seridinin oralarda bulunan firin. bu firinin asil adi ekinciler.
  • 1978 yılında kurulmuş olan büyük bir dış ticaret şirketinin de adıdır..

http://www.ekinciler.com/
  • çok güzel acıbadem kurabiyesi yapan, arapça yazılar olan yeşil garip takvimlerini müşterilere kakalamaya çalıştıklarını gördüğümden beri yakınlarından geçmemeye çalıştığım ekmek fırını
  • şişli'de bir ekmek fırını. alman pastaları nefisti eskiden.
  • pastalari haric herseyi, bilhassa paskalya corekleri asiri guzel olan firin, firindan ote pastane. evde yemek yapmaya usenen annelerin cocuklarina kakalamalari icin ozel hazirlanmis boorekleri mercimek kofteleri falan da vardir oldukca basarili. plajyolunda caddebostan mado'nun birazcik caprazinda bulunur, caddenin ust kisminda da subesi olmasi lazim bir yerlerde.
  • şu an dış ticaret bölümünde stajımı yapmakta olduğum rebar üreticisi ve ihracat yapmakta olan şirket
  • ilk şubelerini dikilitaş'ta yeni şubelerini de 2 yıl önce beşiktaş'ta açan, karadenizli bir aileye ait fırın/pastane.
    zaten çok lezzetli ve taze ürünleri varken son yıllarda resmen level atlamışlardır. sahiplerinin yurt dışına gidip eğitim alıp gözlem falan yaptığından şüpheleniyorum.
    lezzet yanında görsellik ve özgünlük olarak da aştılar kendilerini.
    ve fiyatlar hala beyaz fırın'dan falan daha uygun.

işbu entry ile reklam yapmıyor ve kendilerini tanımadığımı ve bi çıkarım olmadığını da beyan ediyorum.
  • asıl ve eski adı "kufrag" olan mardin'in mazıdağı ilçesine bağlı köyün resmi adı.

(bkz: mazıdağı/#24393076)
  • aynı zamanda ordu'nun perşembe ilçesine bağlı bir köy.
  • acılsın da karamelli ekler alayım, çilekli beyaz pasta yiyeyim dediğim; çay , kahve pasta için arkadasları davet ettiğim alternatif mekanım. biz pastane kültürüyle yetiştik nasıl olsa, severiz pastane oturmalarını.