şükela:  tümü | bugün
  • tonton aile büyüklerimden sık sık duyduğum ekmek tanımlaması.

(bkz: trakya)
    (bkz: bulgar göçmenleri)
  • bim'de satılan yumuşacık sandviç ekmeği çeşitlerinin sevimli markasıdır
  • çavdarlı ekmeği bildiğin lezzetli olan ekmek markası.
  • bunun mantısı var. yemeyin. o kadar net söylüyorum, yemeyin.

hazir açlıktan ölürken aaaaeaa mantııı! diye alırsınız, hatta 2 kişi 2 paket alırsınız az mı bu yaa?! diye, büyük hayallerle hazırlarsınız ve yerken üzülürsünüz.

gerçekten, orjinal bir şekilde üzer sizi bu mantı, hayallerinizi unufak eder, tamamen mutlak bir şekilde tatsız oluşuyla size hayatı sorgulatir. bir tur kimyasal başarı bence, gerçekten herhangi bir tadi yok.

bekletiletimiz yüksek falab değil, bimden alışveriş yapmış insanlariz sonuçta; ama o sufle de hayalleri yerle bir eden cinsten çıkarsa yakarım burayı.
  • geçen hafta pazar günü bimden bu markanın çok tahıllı ekmeğini almıştım. o gün ve ertesi gün birkaç dilim yedikten sonra dolapta unutmuşum. orda kaldığını bugün dolabı açtığımda fark ettim. kesin küflenmiştir falan diye aldım elime ama bir baktım ki neredeyse ilk aldığım günkü kadar taze şekilde duruyor. artık içine ne katmışlarsa ekmek bozulmuyor. boru değil 10 gün geçmiş üzerinden ama bırak küflenmeyi bayatlamamış bile. sanırım çamaşır suyu ile yoğurmuşlar hamurunu.
  • muska şeklinde olan yeşil paketli mantısı fiyat/performans ürünüdür.

içinde soya yok, gerçek dana kıyma kullanılıyor. tabi kıymayı mercimek tanesinden hallice bir ebatta koyuyorlar, bu fiyata da zaten bola döke kıyma koyacak halleri yok ya.
  • ekmekleri aşırı derecede şekerli olan marka. azaltsalar fena olmayacak. bariz şeker tadını alıyorsun
  • büyük tost ekmekleri çok güzel. bim'de satılıyor. tostu gerçekten güzel oluyor. soğuk sandviç de yapılıyor. tavsiye ediyorum.
  • büyük tost ekmeği tatlımtrak poğaça tadındadır. yukarıdaki entariye selam olsun. ekmek tatlı ihtiyacını fazlasıyla gideriyor:) bir de namusuzlar kanepe diye 8 li müthiş poğaçacıklar çıkartmışlar. tahıllı ekmek de başarılı. ama bazlama olmamış, şekeri fazla kaçmış. ayrıca katmer de olmamış. ona da mı şeker kattınız kardeşim.
  • hamburger ekmekleri piyasadaki en iyilerden olan bim markası.