şükela:  tümü | bugün
  • kilo vermek isteyenlere verilen ilk tavsiye. sigarayı bırakmaktan da zor. meğer ekmek ne güzel bir nimetmiş. fırından yeni çıkmış sıcacık ekmeğin ucundan koparıp yemek gibisi var mı be.

(bkz: ekmek yememek)
  • sağlık sorunu nedeniyle kilo vermem gerekti, ekmeği kesmeye karar verdim. normal yemeye devam ediyorum. sadece ekmek yerine yoğurt yemeye çalışıyorum. ilk 4 gün baş dönmesi ve halsizlikle geçti. 10 günde 4 kilo verdim. 1 ay sonundaki sonuçları da paylaşıcam.
  • yanlış olanı yapmaktır.vücudumuzun besin değeri yüksek ekmeğe de ihtiyacı var efendim.
  • yaklaşık 7 yıl önce yaptığım ve devam ettirdiğim eylem. kahvaltı bir istisna ama tabii.
  • yok çok güzel oluyor. deneyin. sadece kahvaltıda zorlanıyorum. onada az kaldı.
  • çok zor bir eylem. beyaz un bağımlılık yapıyor. hamurişini beyaz ekmeği bırakalı 4 hafta oldu. hala canım çekiyor arkadaş. ama kendimi daha iyi hissediyorum. açlıktan ölecekmiş gibi acıkmıyorum artık .
  • akabinde bırakıldığı yerden alınıp taze olan başka bir ekmeğin arasına koymakla devam eden diyet arası küçük şımarma aktivitesi.

pizza, bira, kahvaltı, otlu peynir, ciğer, rakı, hamsi tava, viski, bitter şokolat, patates kızartması, bol yağlı patlamış mısır, haydari, menemen, et sote, ballı muz...

hayat çok güzel lan.

(bkz: nasıl bin kilo oldum)
  • "sigara bırakılır,bira bırakılır,ama sen var ya sen gülüm bırakılmazsın...".sandviç harici hiç yemem,aramam da.
  • bugün ikinci günüm. dün zor geçti . annemde canım benim akşam yapmış bir tepsi harika bir börek sıcak sıcak çayla servis etti eroinman gibi kriz geçirdim ama yemedim. fırıncı bir arkadaşımın dediğine göre unda fazlasıyla katkı maddesi varmış ve hamur mayasının nasıl yapıldığını görsek tiksinirmişiz o yüzden bırakmak faydalı kanaatindeyim.
  • 3 basamaklı sayılara doğru hızla giderken yapmak istediğim eylem.