şükela:  tümü | bugün
  • marketlerdeki ekmek dolabındaki ekmekleri tek tek elleyen, mıncıklayan ve en sonunda bir karara varıp ekmeğini seçen insan.
    bunların bir de ekmeği ellerken yere düşürüp geri koyanları vardır.
    ekmeğimi neden elliyorsun kardeşim?
    ne desem gg.
  • bu hareketinden dolayı kınadığım insandır. ekmek nerede satılıyor? dışarda bir yerde.ekmek almak için nereye gideriz? dışarda bir yere. dışarı çıkınca elimiz kirlenmez mi? kirlenir. çünkü sokağa çıktığımız zaman çoğu yer ortak kullanım alanıdır. en basitinden toplu taşıma araçlarındaki tutunma yerlerine kim bilir günde kaç insanın eli değmektedir. o insanlardan çoğu da ellerinde mikrop barındırmaktadır, ister istemez yani. hal böyle olunca hiçbir insanın ekmek alırken , ekmeği seçeceğim diye elleriyle mıncıklamaması gerektiğini düşünüyorum. unutmayalız ki soframızda yediğimiz ekmek, başkasının pis ellerine değmiş bir ekmek de olabilir. hiç kimsenin bizlere bunu yapmaya hakkı yoktur, duyarlı olmalıyız arkadaşlar.
  • küfür ettirir. arkadaş gittiğimde tek hamlede ekmek almaya çok dikkat ederim. bugün gittim yine ekmek almaya, adamın biri tüm ekmekleri elden geçiriyor. eline baktım simsiyah. amele eli olur ya aynen öyle. lanet olsun deyip farklı kategoriden ekmeğimi aldım. o da içime sinmedi tabi.
  • görüp görebileceğiniz en pislik insanlardır, çoğunluğu genellikle 60 yaşın üzerindeki insanlardan oluşur. özellikle marketlerde satılan tüm ekmekleri ellemeden alacaklarını ekmekleri seçemezler. sırf bunlar yüzünden marketten ekmek almıyorum, orospu çocuğu hangisini alacaksan al siktir git. hepsini ne bok yemeye elliyorsun?
    az önce mesela abartısız 70 yaşında bir kadın önce kafasını kaşıdı, sonra ekmek reyonunun önüne çadır kurdu sırayla en arkadaki ekmeğe kadar hepsini elleyip, ekmekleri reyonun içinde sağa sola atıp bir tanesini torbasına koydu.

yaşlı insanlara müsamaha gösterip saygılı davranmak gerekiyor ama türkiye'de açık ara en saygısız kitle yaşlılardan oluşuyor. sıra beklerken önündekiyle arana mesafe koyarsın, malum önündekinin götüne yapışınca sıra sana daha çabuk gelmez. bu insanlar gelir o boşluğa girer. insan adet yerini bulsun diye nezaketen "evladım öne geçebilir miyim?" diye sorar ama nerede, adam/kadın gelmiş 100 yaşına ama nafile. yaşlarına hürmeten ses çıkarmıyorsun ama hakikatten ülkedeki en patavatsız kesim yaşlılarımız. otobüs veya metrobüse binmeye çalışırken yaptıklarını anlatmaya gerek bile yok. keza bim vb. marketlerin aktüel günlerinde sabahın köründe gelip marketin önünde toplanmaları, market açıldığında içer girerken izdiham yaratıp insanları itip kakmaları. 10 saniye geç girse içerideki malların tükeneceğini filan zannediyorlar galiba.
    bir gün biz de yaşlanacağız ve umarım bunlar gibi saygısızlık yapmadan bir ömür geçiririz.
  • geçtiğimiz gün bu olay yüzünden bakkalda kavga çıktı. polis falan da gelmiş, bayağı karışık ortalık. adamın teki kirli tırnakları, pis elleriyle bütün ekmekleri elleye elleye seçmiş. hatta emin olmadığım bir bilgiye göre elleyip elleyip bırakmış diyen de var. bakkal arkadaş abi elleme hepsini müşteriler bana patlıyor falan dese de dayı ellemeye, mıncıklamaya devam etmiş. kafadan sakat bir müşteri araya girip, hanımı da mı böyle seçtin gibi bir laf etmiş sdfşhlkjsd. bu nedir yav, bu nasıl bir sorudur yani? sonra bu pis arkadaşın da kafa atmış, birbirlerine girmişler.

bana kalırsa ağzını burnunu kırsalarmış o kirli tırnağın. ibnenin evladı. milletin 3 kuruşluk kahvaltı keyfi var, bu pis herifin elinin değdiği şeyi ağzına sokacak. dallama. illa ellemek istiyorsun, eline ekmeği koyacağın poşeti tersten geçir, ekmeğin biçimini bozmadan hafifçe dokun.
  • insan değil orospu çocuğudur.

laratuvarda genetiği değiştirilmiş, hormonlu orospu çocukları da varmış. bu orospu çocukları, şarküteri reyonunun camının ötesine elini sokup peynirleri elliyorlar.

allah belanızı versin orospu çocukları.
  • az önce tuvalete girip yıkamadığı eliyle ekmekleri elleyen ruh hastasıdır.

not: tuvalete girdikten sonra el yıkama oranlarının hayli düşük olduğu ülkemizde muhtemel olan bir durumdur.
  • (bkz: medeniyetsizlik göstergesi küçük detaylar)

uyarılması gereken cahil insandır. uyarınız. şahsen uyarıyorum her gördüğümde üşenmeden.