şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayvanlar aleminin sayko böcek canlılarından namı diğer peygamber devesinin dişi unsuru feromon salgılayarak erkekleri cinsel ritüeller içeren bir takım olaylar vaadiyle cezbederken hobileri arasında feromon koklamak ve cinsellik olan erkek peygamber devesi bu çağrıya kayıtsız kalmadı izlediğim belgeselde. korku filmlerinde tek başına karanlık eve giren embesile yaptığım çağrı gibi gitme diye haykırsam da bu durumu değiştirmedi. gitti gerizekalı. dişi canlısı aç ve istekliydi ama bu bildiğiniz gibi değil. içeri girildiğinde antenini sıvazlayan bir böcek görüntüsü hayal edip siz de heyecan yaptınız bir an ama bu erotik bir engiri değil maalesef. dişi kimsesinin sıvazladığı tek uzvu daha önce nice delikanlının kafatasını harcayan dişleriydi. evet dostlar dişinin açlığı tamamen proteineydi. burada vegan kardeşlerim nohutta da var protein ne fark eder diyebilirler, her görüşe saygım sonsuz ama dostlar taze peygamber devesini hiç mi canınız çekmez ara sıra ha, itiraf edin? hele hele de üstüne tereyağı dökersek...

  konumuza dönersek ki biraz yan yollara saptık kabul ediyorum ki burada yan yollar derken seçim sathı mailine girdiğimiz şu günlerde muhafazakar arkadaşlar itiraz edeceklerdir, yol yapıldı ki sapıyorsunuz, hükümete neden karşısınız diye. konudan biraz çıkma pahasına cari açık ve dış borçlar hususunda bir takım eleştiriler olduğu kesin ama benim bu engirimde siyasete girmeme konusundaki katı tutumumu kati surette değiştirmeyeceğim.

  dişi peygamber devesi aç olduğundan saf saf bir paket makarnaya gelen (hayır girmeyeceğim siyasete) erkek peygamber devesinin tek isteği aşktı. oysa dişinin amacı ilk gelen erkeği yemek topladığı enerjiyle de ikinci erkekle çiftleşmekti. olay bu şekilde gerçekleşti. olay çiftleşme şansını artırdı şeklinde savunulacaktır feminist peygamber develeri tarafından ama peki ya ölen erkeğin başka bir dişiyle çiftleşme şansı ne olacak? (gerçi bu zekayla neslini aktarmaması hayırlı olmuş gibi ya neyse.)

  daha da bbc earth seyretmeyeceğim protesto amaçlı.
 • asla ekmegini boktan cikartan bir bocek kadar basarili olamayacaktir.

  (bkz: bok böceği)
 • tarantula örümcek dişsinin de aynı fenomen davranışla erkeğe yani zavallı abaza erkek hemcimsimize uyguladığı tuzak.

  (bkz: popülasyonda denge)