• bir samurayın özümsediği tüm değerlere sahip olan öğrenci taifesinin makarnadan yaptığı 15,75 -küsuratlı rakam inandırıcılık ilişkisi- farklı yemekten (yemek?) sadece biri. puzzle'ın ufak bir parçası yalnızca. öküz altında aranan buzağının görünen kısmı.

makarna konusunda sensei mertebesine erişen ev arkadaşım; salçalı, yoğurtlu, yumurtalı, sucuklu, patatesli ve sade olarak yemeklerini yapabildiği gibi, tüm bunlarla yetinmeyerek makarnalı börek namlı über bir gıda ürününü de kazandırdıydı gastronomi lügatımıza. mehmet yaşin tatsaydı eğer, aldığı lezzetin etkisiynen kendini kaybeder; sonraki durak olarak ardahan deyu celtic'e giderdi. o derece hakimdi bu ekseriyetle burgulu olan yiyecek konusuna. öyle ki, sadece makarna yapacağı zamanlarda taktığı emine beder bonesi bile vardı. zorla çıkarttırdık. hırpalamak zorunda kaldık hatta bunun içün.

bi' gün geldi, abi dedi ekmek arası yapıp öyle deneyelim bu defa da, nasıl olur sizce? sustuk evcek. kimseden çıt çıkmadı bir süre. vücudunun bazı kısımları fiyonk makarna gibi görünen arkadaşım kırlenltle döveceğidi, zor aldım elinden: "ayıptır lan, dur vurma, makarna değil oğlum o; çağrı'nın kulağı ulan, ısırma hayvan herif ısırma!!" deyu deyu.

nihai olarak diyeceğim o ki, mucizevi bir yiyecektir bu kuvvetle muhtemel. ama günlük 3 paket makarna tüketen öğrenci taifesine pek iyi gelmiyor. yine de hafife almayın sakın. yemin ediyorum çok sinirlerinirim.

(bkz: makarnanın ayrı eve çıkmak istemesi)
  • yarım ekmek arası çeyrek ekmekten pek de farkı olmayan yemek..
  • bir ögrenci yemegi. ucuz ama bir o kadar da doyurucu bir yiyecek arandığında uygulanabilecek çözüm. ancak bir öğrenci bile bu seçeneği tüm öğrencilik hayatında 3-5 kezden fazla uygulamaz.
    burada makarnanın çeşidi önemli olmayıp domatesli, soslu olanları daha müspet sonuç vermektedir.
  • karbonhidrata nasıl doyulur sorusunun cevabı..
  • üstüne tatlı niyetine (bkz: ekmek arası baklava)
  • ucuz karın doyurma** olimpiyatlarında ekmek arası patates'in en yakın rakibi
  • yöresel bir yarraklara geldik yemeği.
  • londra'da meşhurdur. ekmek arası makarna
  • pilavüstü olursa tadından yenmez.

şaka len şaka. makarnayı yemek olarak görmeyi doğru bulmuyorum. hünkar beğendiyle besleniyorum.
hesabın var mı? giriş yap