şükela:  tümü | bugün
 • bu makinayla ekmek yapılan evler mis gibi ekmek kokar, ancak bi süre sonra baygınlık verir bu koku, makine balkona filan taşınır. ayrıca bu aletlerle cevizli, hedeli hödölü ekmekler de yapılır ve gayet hoş olur.
 • icinde iki tane karistiricisi bulunan ve ekmek pisirme kabi yatay vaziyette olan ekmek makineleri cok daha kullanisli ve sorunsuzdur.
 • türkiye sartlarinda sinbo, severin ve art markaları mevcuttu. sinbonun tek karıştırıcı ve çift karıştırıcılı olmak üzere iki değişik modeli vardir. son derece pratik olarak muhtesem lezzette ekmekler pişirir. birazcik uzun sürer o ayrı. sinbolar doğubank'ta 3. katta, diğerleri 1. katta bulunabilir.
 • her yeni elektronik cihaz gibi fahis fiyatlarla piyasaya giren, ilerleyen günlerde insanoglunun önemsemeyecegi fiyatlarda satilmaya baslanan teknolojinin son nimetlerinden bir tanesi.
 • önce hepimizin önüne yüzlerce çeşit ürün koydular. basimiz döndü bunlara baktikca. vay anasina dedik ne kadar gelismislik ne kadar refah düzeyi bu. sormadan, sorgulamadan attik gördügümüz her yeni ürünü attik market sepetimize. sonra bize dediler ki o yediklerinizin hepsi genetigi degistirilmis organizmalar. zehir yiyorsunuz farkinda olmadan. ne ekmeginiz ekmek ne suyunuz su. bebeklerimiz sakat dogar oldu, artik eceliyle ölmüyordu dedelerimiz. sonra dediler ki gelin size dogali vaadediyoruz simdi de. hem de gözünüze soktugumuz o sahte ürünlerin 5 kati fiyata. ekmeklerinize kanserojen katki maddesi koyuyorlar aman haa. gelin bu makineyi alin da kendiniz evde yapin ekmeginizi... biz de kosup bu sefer dogali vaadeden ürünleri almaya basladik. yine ceplerini doldurduk vahsi tüccarlarin.
  bu mu gelismislik, bu mu teknoloji? ekmegimizi evde yapmak zorunda kalmak mi? hiç birseye güvenememek mi?
  almiyorum kardesim senin olsun teknolojin de gelismisligin de. ben basimi alip gidiyorum dagin basina.
 • içine un, tuz, su ve maya koyarak sıcak ekmeği yemek istediğiniz saati programladığınız bir makinadır, kendisi karar, yoğurur, mayalar ve pişirir. eğer şehrin dışında bakkal ve fırınlardan uzak yerlerde yaşıyorsanız sahip olunması elzemdir. aynı zamanda çok güzel pizza hamuru da hazırlamaktadır.
 • evde her çeşit ekmek üretmeyi son derece kolaylaştıran süper alettir... ekmek dışında çok güzel kekler, reçeller, pizza hamuru gibi şeylerde hazırlar... içinden gayet mililitrelik ölçüler verilen tarifler çıkar... yaratıcı insanlar bu tariflere pek aldırmadan her çeşit ekmek ve keki bu makinede üretebilirler... gayet yağsız, çavdar, kepek, buğday, mısır hangi çeşit undan isteniyorsa, içine istenen her tür gıda maddesi koyularak mis gibi kokan, tertemiz ekmekler yapılır... ekmek pişirme süresi 3 saat 50 dakkadır ama istenilen vakte ayarlanıp, içine malzemeler konulup, sabah kalkar kalkmaz ya da eve gelir gelmez sıcak ekmek bulmak kolaydır... yaş maya yerine kuru maya kullanılması tarafımdan tavsiye edilir... ekmekleriniz kuru mayayla yeterince kabarmıyorsa çok az kabartma tozu kullanabilirsiniz veya eğer ingiltereye giden gelen tanıdıklarınız varsa, ingilterede her yerde satılan fast yeast adıyla bulunabilecek taşıması da fiyatı da gayet uygun olan kuru mayalardan getirterek kabarık süper lezzetli ekmekler yaratabilirsiniz...
 • ev ortaminda cesitli ekmekler yapmaya yarayan arac.
 • sinbo marka olanını defalarca kullandıgım ve memnun kaldıgım makine. guzel bir ekmek için, basit ama garantili bir tarif soyle:

  - 3 olcu beyaz un (kendi olcu kabı ile)
  - 1 olcu tam bugday unu
  - 1 olcu sut
  - 1 olcu sıcak su
  - 1 cay kasıgı seker
  - 1,5 cay kasıgı tuz
  - 1,5 cay kasıgı kuru maya

  kabın icine once sıvılar, uzerine seker, tuz, un ve en uste de maya konacak. bir numaralı programa ayarlanacak ve uc saat sabredilecek. sıcacık bir ekmek ve mis gibi kokan bir ev, odulunuz olacak.
 • birinci elden ekmek yiyebileceginiz yegane alet.