• tamamen fırıncılar tarafından uydurulmuş bir efsane.. kar amacı güden toplumsal bir yalan, obezite kaynağı.
  • (bkz: #6137453)
  • fakir toplumlarda ekmek tuketiminin had safhaya varmasi normaldir. en ucuz tuketim maddesi ekmektir ve sulu yapilan her yemege banilabilir. aclik hissini hizli bir sekilde giderir. karbonhidrat oldugundan sindirimi agizda baslar. turk insani senelerce savasin verdigi yoksullugun ve yoklugun pencesinde karnini ekmekle doyurmaya calismis, bir noktadan sonra da "ekmek yemezsen doymazsin" gibi bir saplanti olusmustur. halen pek cok anadolu kokenli evde sofradaki bosluklar ekmekle doldurulur.
  • - en basinda yemege "zaten doymayacagini" dusunerek oturan turk.
    - evinde surekli olarak "ekmekle ye, ekmek te ye!" sozleriyle buyumus t.c. zavallisi.
    - doymanin, catlayana kadar yemek yemek oldugunu zanneden "ekmek kafali".
    - midesi degil, yuregi ac oldugu icin ne kadar ekmek yese de doymayan, doymayacagini sanan tip!
  • bu zihniyetle hareket eden türk, uğraşıp didinip gavur memleketlerden getirdiğimiz fast food sektörüne vurmuştur şamarını....suyunu çıkarmıştır...ohadır...çüştür...

(bkz: ekmek arasi whopper)
  • azazcıların varolmasını sağlayan olgu.
  • mantiyi ekmekle yiyerek katinladigimiz gercek. evet olmuyor ekmeksiz, ille de ekmek.
  • ekmek, turk insani icin yasamdir, hayatta kalabilmenin son noktasidir.
    -allah rizasi icin bir ekmek parasi.
    -evime ekmek goturecek param yok.
    -burasi benim ekmek teknem.
    gibi sozleri baska hangi ulkede duyabilirsiniz ki?
  • bir karafırın şarkısıdır.

şöyle başlar:

matador bir numara en büyük
    ekmek yemeyince karnı doymayan türk
    35 yasinda sığmadım pantolona
    nerden geldi bu göbek en iyisi sorma
  • çorba'yı ekmekle yemek olasıdır, bazen hoştur da, pilav'ı, makarna'yı hatta ben bizzat şahit oldum böreği bile -ıspanaklıydı- ekmekle yiyen vatandaşlarımıza rastlanılmıştır. hatta ben çayına ekmek bananları bile gördüm. *
hesabın var mı? giriş yap