şükela:  tümü | bugün
 • ailemizin bizi alıştırmadığı, sağlıklı beslenmenin altın kuralı. bizimkiler çok cahilmiş "ekmeğinle ye ekmeğinle" diye öğüt verirlerdi.
 • ekmek değildir o emektir, ekmek olsa duramazsın.
 • teoride güzel, mantıklı fakat uygulama aşamasında türkiye nüfusunun büyük bir çoğunluğunun başaramayacağı veya başarmakta istemeyeceği beslenme biçimi. sahanda yumurta, menemen mesela. koy tabağa al eline çatal bıçağını yemeye çalış. oldu mu ? olmadı. çünkü o yemeğe tadını veren sahandan ekmekle yemektir. kuru fasulyeyi örnek olarak verirsek, suyuna banılmamış bir kuru fasulye eksik bir kuru fasulyedir. daha başka bir örnek ver dersen mıhlama. ekmeksiz yenir mi ? bu kültürde büyümüş bir insanın ekmeksiz beslenmesi çok kolay değildir. istisnalar varsa bile kaideyi bozmamaktadırlar. diyet yaparken bırakılır ancak ama oda çok uzun sürmez. çünkü ekmeksiz bir yemek, eksik yemektir.

  kırk fırın ekmek yemek
  aklını peynir ekmekle yemek
  ekmeğine yağ sürmek
  ekmeğinden olmak
  ekmek parası kazanmak
  ekmek teknesi
  ekmeğini taştan çıkarmak
  ekmeğini yemek
  eli ekmek tutmak
  peynir ekmek gibi
 • iyi ve sağlıklı olabilir ama mutfak masrafını en az dört katına çıkarır. aylık geliri 10 bin tl ve altı olanların yapması iyi olmaz.
 • sağlıklı bir yaşam yaşamak isteyenlerin tercihi.
  mümkündür ve mutfak masrafını dört katına çıkarmaz.
 • kalıcı beslenme(yıllar) olarak baktığımızda: karbonhidratsız olmaz.

  kaliteli bir ekmeği belli oranda yemek gerekir, eğer menüde başka bir karbonhidrat kaynağı yoksa.

  ayrıca tahildan lif de alınır ve lifsizde sağlık olmaz.
 • akşam 200 gr tavuk ve salata yerseniz gayet doyarsınız çok da pahalı değildir. günlük protein ihtiyacınızın büyük bir kısmını da alırsınız.

  1 kg göğüs eti 15 tl 5 e bölünce öğün başı 3 tl yapar bu da ayda 90 tl. 90 tl de veremiyorsanız daha ne diyeyim. 1 haftalık sigara parası.
 • alışması zordur.
  doktorum ekmek yemememi salık verdi. illa yiyeceksen karabuğday ya da nohut ekmeği yiyeceksin diye de ekledi. bunları bulamıyorsan da çavdar ekmeği tercih et diyerek son noktayı koydu. alışması oldukça zor ama nelere alışıyor insan. buna da alışırız elbet. siz siz olun sağlığınızı kaybetmeden beslenmenize dikkat edin. çünkü sağlık olmayınca başka hiçbir şeyin de anlamı yok.

  gelen mesajlar üzerine edit: karabuğday ekmeğini 240derece.com , nohut ekmeğini 2n14.com sitelerinden bulabilirsiniz. evet fiyatları biraz yüksek ama ne ile ölçtüğüne göre değişir. sağlıklı bir yaşam için verilmeyecek fiyatlar değil. sağlık gittikten sonra onu yeniden toparlamak için harcadığın parayı düşünürsen ucuz bile.