• izmir’in huzur dolu sığacık beldesinde bulunan, ekmeksiz tabiat parkı içindeki saklı minik bir cennet. turkuazın tüm tonlarına şahit olabileceğiniz bu küçük koy tamamen kum. su ciddi soğuk ama o ortamda dikkat edemiyor insan, uyuşup alışıyorsun. aynı zamanda su ilerledikçe derinleşen cinsten. 2 saat geçirdim burada ama önümüzdeki 2 ay boyunca dönüp bu koyu hatırlayacağım sanırım.

bana anlatma kardeşim, bana göster.
  • suyuna soğuk diyenlerin hamamdan cıkmaması tavsiye olunur, zira su soguk falan degil bildiğin ılık. bu millet denizi duşun bi uzantısı filan mı sanıyor anlamadım ki...
  • bugün öğlen yangın çıktı,58 araba yandı, orman harap oldu.çok fenaydı.arabasi yananların feryadını unutamiyorum.
  • ekşide pek bilinmiyor ancak sığacıkta bulunan bu plaj teos antik kentinin de denizle buluştuğu alan, ekmeksiz tabiat parkı olarak geçiyor zaten. tabiat varlıklarını koruma genel müdürlüğü ve izmir büyükşehir belediyesi arasında da anlaşmazlıkların hala sürdüğü bir alandı bu hafta sonuna kadar. plajı karşınıza aldığınızda sağ köşede kazak bir petrol milyonerine ait mülk görülür, zaten nasıl yaptırdığı meçhul hiç girmiyorum o konulara. bu seneye kadar bu tabiat parkına herkes gelebilirken çadır atılabilirken ve önceki senelerde buraya kaçak yapılmış işletmeler kaldırılmışken bu yaz başında plaja girişler sabah 07 akşam 19 olarak kısıtlandı, çadır kampçılara izin verilmedi ve mangal ateş yakmak yasaklandı. peki bu hafta sonu ne oldu? çıkan ya da çıkarılan bir yangınla plaja gelen kişilere ait 58 araç ve ormanlık alan çatır çatır yandı. e artık alıştığımız gibi buranın da akıbeti şu andan itibaren meçhul. kazak milyonerimiz bu sene koya demirlediği iki adet katamaranına iskele mi yapar, kapatır kendi özel mülkü mü yapar, koca bir otel kondurup gelir kapısı mı yapar yaşayıp göreceğiz
  • 2 yıldır izmir'e gitmiyorum. 5 günlüğüne seferihisar'a gitme fırsatı buldum. güneşlenirken karşımda cayır cayır yanan tepeleri gördüm. içim sızladı, yandı. ekmeksiz plajı. 4 helikopterle söndürüldü yangın. piknik, mangal yüzünden demek güç. yakıyorlar güzelim yerleri, sonra sahipleniyor 1 kişi ; 8milyar dünya vatandaşının hakkını.

hakkını helal etmiyor 8 milyar. doğa, canlı-cansız varlıklar, evrenin geri kalanı helal etmiyor. biliyorum, eminim...
  • arabanızı yolda bırakıp 3 km yaya olarak, dik bir yokuşu inip sonunda cesme ilica'nin dalgasız bir türüne şahit oldugunuz, güzel bir seferihisar ilçesi plajı. ufak çocukla gidilmemesi tavsiye edilir çünkü plajdan geri tekrar arabaya çıkarken resmen solugunuz kesiliyor.1 defa görülmesi gereken yer. bir daha gider miyim? kesinlikle hayır.
  • geçtiğimiz gunlerde yakınındaki otluk alanda 50 küsur adet aracin yandığı plaj.

ekmeksiz plajı yangını
  • sığacıkta bulunan en güzel plajlardan diyebilirim. özellik sabahın erken saatlerinde gitmek gerekiyor, yer bulmakta zorlanabilirsiniz. en kötü
    özelliği wc bulunmaması. yan tarafında katarlıların evleri bulunuyor.

edit: katar düzeltme
  • sığacık'a gidince mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almalı. denizin rengi muhteşem, gerçekten cam gibi. derinlere ulaşmak için denizin içinde epey yürümeniz gerekiyor*

bu plaja giderken yanınıza mutlaka kamp sandalyelerinizi almalısınız çünkü çok şükür ki içinde şu an için hiç tesis bulunmuyor. sabah saatlerinde giderseniz çok fazla insan gelmeden tadını çıkarabilirsiniz. tüm günü burada geçirmeyi planlıyorsanız mutlaka şemsiyeniz de olmalı. şemsiyeniz yoksa plajın üst kısmında yer alan ormanlık alanın içinde doğal gölgelerde oturmak da keyiflidir sanırım, boş yer bulabilirseniz tabi.

aracınızı yol kenarındaki ücretsiz otoparka bıraktıktan sonra orman içindeki yoldan 10 dakika kadar yürüyerek plaja ulaşabilirsiniz.
  • orman yangınları nedeniyle şu an girişin kapalı olduğu dünyanın 8. harikası
hesabın var mı? giriş yap