şükela:  tümü | bugün
 • başka bir el ehzer'ci.

  düşünenlerin aklına sağlık.

  akp'de fazıl say'ı aday gösterirse, milletin kafa karışıklığından faydalanan şemdin sakık cumhurbaşkanı çıkabilir.
 • meydanlarda mahalle karısı gibi onun bunu çocuğu yok gibi dedikodular yapmaz... yalancı değildir, şerefsiz hiç değildir ve hırsız değildir.

  yapamadıklarını, edemediklerini sayarken bunuda ekleyelim.
 • ben ki ne sağa ne sola yakın, hepsinden aynı şekilde tiksinen bir adamım. adaylığın duyduğumda ilk tepkim bu kim oldu. sonra adamın yaptıklarına baktım bir hmm çektim. sonra beklemeye başladım. siyasete giren her adam daha ilk konuşmalarında kendini belli eder. ben de bunları bekledim bu adamı değerlendirmek için. her gördüğüm konuşmasında insanlarla her temas ettiği seferde adama daha da ısındım. vatandaşla olması gerektiği gibi, gazetecilere gereken ayarları çekmesi gibi, her konuşmasında kalitesini belli etmesi gibi. nötrken adama baya baya ısındım. kendisine soru bile sorulamayan, sürekli bağırıp çağıran, sürekli ona buna çatan bir adamdan çok daha uygun. siyasette yeni diyorlar ama belli ki adam bürokrasideki başarısında türkiye standartlarının çok çok üzerinde. cumhurbaşkanı dediğin de siyaset değil bürokrasi yapar zaten.

  ekmek için mi bilmem ama doğru seçim olduğu konusunda beni ikna etti.
 • bu zat, cumhurbaşkanı adayı seçilmiş bu zat, ülkenin kaderini baştan aşağı değiştirecek olan anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında muhalefet kulisinde chp'liler ile çay içen başbakanın yanına yanaşmış ve osmanlı hanedanına maaş bağlanması ile ilgili kanun teklifinin durumunu sormuştur.

  ...
 • misal ulusalcilara saldiran (bkz: #32248921) ve chp'yi asagilayan (bkz: #32249509) ve daha sonra bdp'li oldugunu belirten (ugrastirmayin beni simdi) bir yazar eger emine ulker tarhan yoksa (bkz: #43920342) secimi boykot edecegini soyluyor.

  hakkinda ucuz bir karalama kampanyasi yurutulen aday.

  uykum kacti uyduruk adamlarla ugrasiyorum. yatayim bari.
 • hakkinda akplilerin "tek gaye tayyipten kurtulmak, bunu anlamak cok zor" seklinde entryler duzdugu adam.

  niye zor la?
  ekmel iyi hatip degilmis. ee? c.baskani iyi hatip olacak diye bir madde mi var anayasada? c.baskani siyaset mi yapacak? sembolik bir makam yahu sembolik. oraya okumus, kulturlu, prof. titri olan, dunyaca taninan, ozellikle ortadogu'da sayginligi olan birini secmekten daha dogal ne var?
 • -onikinci cumhurbaşkanımız.
 • konuya birde şu açıdan bakmak lazım;
  toplumun nabzını tutamamakta adeta markalaşan ekşisözlük'te bu aday beğenilmediyse seçilme şansı vardır. içime bir umut doğdu böyle, çok fena.
 • dakikalar içinde kendisi hakkında 385 entye uluşılmış. büyük çoğunluk adamı tanımadığını belirttikten sonra dolaylı ya da doğrudan ismiyle dalga geçmeye yönelmiş. sanki cumhurbaşkanı değil de sınıf başkanı seçilecek amk. sözlüğün yaş ortalaması ya da espri kalite ortalaması ne kadar düşükmüş arkadaş.
 • beğenilir, beğenilmez o ayrı konu. ama "dinci olduğu için oy vermem" diyen mal, zaten chp senin oylarınla bir yere gelemiyor. senin oy vereceğin adam kafadan seçilemeyen adam. eğer kendisi cumhurbaşkanı adayı ise en azından yeni bir yol izlenmiş demektir.

  bu bir referandumdur. ehven-i şer dersin ya da demezsin ama bu ülkeyi kimin yöneteceğine senin değil, her gün burada itin götüne soktuğumuz yozgat'ın, bayburt'un, konya'nın oyları belirliyor. kendisi aday olursa en azından milli görüş'ün %4-5 oyu şlak diye akp'ye yapışmayabilir.