şükela:  tümü | bugün
 • başka bir el ehzer'ci.

  düşünenlerin aklına sağlık.

  akp'de fazıl say'ı aday gösterirse, milletin kafa karışıklığından faydalanan şemdin sakık cumhurbaşkanı çıkabilir.
 • meydanlarda mahalle karısı gibi onun bunu çocuğu yok gibi dedikodular yapmaz... yalancı değildir, şerefsiz hiç değildir ve hırsız değildir.

  yapamadıklarını, edemediklerini sayarken bunuda ekleyelim.
 • 4 dil bilen, istanbul ve harvard üniversitelerinde öğretim üyeliği ve o üniversitelerde çeşitli bilim dallarında başkanlık yapmış olan cumhurbaşkanı adayımız.

  kendisini mevcut diğer adaylar ile kıyaslamak, amiyane tabir ile kendisine hakarettir. ayrıca sol görüşlü arkadaşlara küçük bi' tavsiyem var; kardeşim, sol partiye başkan seçmiyoruz, 75 milyonluk bi' ülkeye cumhurbaşkanı arıyoruz, bunu aklınızdan çıkarmayın. onun dışında seviyorum sizleri ama lütfen yalnızca kendi görüşünüze sahip bi' aday çıkması konusunda diretmeyin, çünkü bu mantıksız ve bencilcedir.
 • ben ki ne sağa ne sola yakın, hepsinden aynı şekilde tiksinen bir adamım. adaylığın duyduğumda ilk tepkim bu kim oldu. sonra adamın yaptıklarına baktım bir hmm çektim. sonra beklemeye başladım. siyasete giren her adam daha ilk konuşmalarında kendini belli eder. ben de bunları bekledim bu adamı değerlendirmek için. her gördüğüm konuşmasında insanlarla her temas ettiği seferde adama daha da ısındım. vatandaşla olması gerektiği gibi, gazetecilere gereken ayarları çekmesi gibi, her konuşmasında kalitesini belli etmesi gibi. nötrken adama baya baya ısındım. kendisine soru bile sorulamayan, sürekli bağırıp çağıran, sürekli ona buna çatan bir adamdan çok daha uygun. siyasette yeni diyorlar ama belli ki adam bürokrasideki başarısında türkiye standartlarının çok çok üzerinde. cumhurbaşkanı dediğin de siyaset değil bürokrasi yapar zaten.

  ekmek için mi bilmem ama doğru seçim olduğu konusunda beni ikna etti.
 • bu zat, cumhurbaşkanı adayı seçilmiş bu zat, ülkenin kaderini baştan aşağı değiştirecek olan anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında muhalefet kulisinde chp'liler ile çay içen başbakanın yanına yanaşmış ve osmanlı hanedanına maaş bağlanması ile ilgili kanun teklifinin durumunu sormuştur.

  ...
 • misal ulusalcilara saldiran (bkz: #32248921) ve chp'yi asagilayan (bkz: #32249509) ve daha sonra bdp'li oldugunu belirten (ugrastirmayin beni simdi) bir yazar eger emine ulker tarhan yoksa (bkz: #43920342) secimi boykot edecegini soyluyor.

  hakkinda ucuz bir karalama kampanyasi yurutulen aday.

  uykum kacti uyduruk adamlarla ugrasiyorum. yatayim bari.
 • hakkinda akplilerin "tek gaye tayyipten kurtulmak, bunu anlamak cok zor" seklinde entryler duzdugu adam.

  niye zor la? hirsizdan, ugursuzdan, gozumuzun icine baka baka yalan soyleyen bir adamdan c.baskani olmasin istiyoruz, ne var anlamayacak?

  ulkeyi ikiye bolup de, yarisini diger yarisina dusman eden adami istemiyoruz. anladin mi akp sevdalisi kardesim?

  ekmel iyi hatip degilmis. ee? c.baskani iyi hatip olacak diye bir madde mi var anayasada? c.baskani siyaset mi yapacak? sembolik bir makam yahu sembolik. oraya okumus, kulturlu, prof. titri olan, dunyaca taninan, ozellikle ortadogu'da sayginligi olan birini secmekten daha dogal ne var?
 • -onikinci cumhurbaşkanımız.
 • nazım hikmet'in bir eserini ilk defa arapçaya çeviren insandır, aslında bu toprakların ve coğrafyanın en aydın insanlarından biri olmasına rağmen biz küçük aydınlar tarafından itin götüne sokulan büyük insandır kendisi.

  (bkz: neeee islam mı?!)
 • ekmel bey'in lgbt konusunda da özgürlükçü düşündüğüne inanıyorum. ama açıkça ifade etmesini beklemek de safdillik.

  abi türkiye gibi yerde hem eşcinseller hakkında özgürlükçü konuşacak hem de yüzde 51 oy alacak, şaka mısınız lan siz?

  bu abd'de fransa'da bile olmuyor, allah'ın cahil yobaz ülkesinde mı olacak?