şükela:  tümü | bugün
 • ülkeyi rte'den daha kötü bir duruma sokamayacağını ve rte kadar ihtirasları olmayacağını düşünüyordum o zamanlar. şimdi de durum farklı değil. belliydi ki mhp'nin adayıydı o zamanlar da.
 • ekmeleddin mhp ve chp'nin çatı adayı olarak cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş biridir.

  chp; o dönemde cumhurbaşkanlığı için büyük favori olan erdoğan'ın karşısına, muhalefet olarak bölünmeden daha güçlü çıkmak amacıyla kendisi aday çıkarmayarak mhp'nin öne sürdüğü sağ görüşlü ve muhafazakar birine destek verdi, sonuçlarına da katlandı.

  buradaki fark şu; chp, mhp gibi seçmenini kandırmadı, sadece kendi ideolojisine aykırı bir aday için oy istedi. seçmeni buna destek verdi veya vermedi, bu o seçim için planlanan parti stratejisinin tutup tutmadığı ile alakalı bir durum.
  oysa mhp genel seçimlerde başkanlık karşıtı politika izleyeceğini söyleyip oy istedi, sonrasında ise başkanlık destekleyen bir parti haline geldi. yani oyu isterken başkanlık karşıtı, oyu alınca başkanlık yanlısı bir tutum izledi.
  kısacası önce "apo ile birlikte başkanlığı getirmenize izin vermeyeceğiz." diyip şimdi başkanlığa destek vermek ile ekmeleddin'in adaylığına destek vermek aynı şey değil, bu açtığın başlık bahçeli'nin dönüşlerini aklamaya yetmez!

  debe editi (bkz: başkanlık sistemi)
  başkanlığa hayır
 • şahsım adına konuşacak olursam: enayi gibi.

  o zamanlar hdp, akp ile arasına yeteri kadar çizgi koyamadığı için de pek sempatim yoktu. ağustos 2014 için olabilecek en iyi seçeneği yaptığımı düşünüyordum.
 • kendi adıma; daha baştan "bu adam kim? bu mu rte'ye rakip? yahu al hulki cevizoğlu'nu koy rakip diye, daha fazla şansı olur!!" diyerek isyan ettim.

  haklı çıktık, tekmeleddini de yedik milletçe.
 • durum adına gerekeni yaptım, blok davranmanın önemine inandım, hiçbir şey düşünmüyorum. ortada bu konuda bir şey düşünmeliyim cinsi bir durum olduğunu da sanmıyorum.
  asıl vermeyenler ne düşünüyor, veya ara sıra olsun düşünüyorlar mı, o önemli.
  geldiğimiz nokta ortada.
 • başlığı açan arkadaşa ekmeleddinin şu anda başkanlığı destekleyen partinin milletvekili olduğunu ve kendisinin de verdiği oy ile ekmeleddini milletvekili yaptığını söylemeyi düşünüyorlar. bu sebeple :

  (bkz: ekmeleddin'e oy veren mhp'liler şimdi ne düşünüyor)
 • biz vermedik gönlümüz rahat.
 • en azından şu anki durumdaki sorumluluğumun diğer adaylara verenlerden daha oz olduğunun bilincindeyim.
 • oy falan vermedim o seçimde malum yurtdışında idim eğer verebilecek olsaydım da sırf o slogan yüzünden vermezdim.

  (bkz: ekmek için ekmeleddin)

  daha kötüsünü duymadım duyan varsa söylesin merak ediyorum. bir de bu slogana rağmen oy veren milyonlar nasıl verdi onu da merak ediyorum.