• annemde kalma dandik klasik gitar az acı çektirmedi bana zamanında en iyi kullanım alanı içine toprak doldurup orjinal görünümlü bir saksı sahibi olmaktır
  • yunan mitolojisinde su perisi olarak gecmektedir.zeus'un guzel kadınlarla oynastıgı zamanlarda gorevi hera'yı kollamak olan bu peri daha sonra hera tarafından kelimelerin son iki hecesini tekrarlamak suretiyle lanetlemistir.eko daha sonraları sevgilisinin olmesi sonucu bu acıya dayanamayarak suya ve topraga karısmıstır.daglardaki ve sudaki yankıların nedeni olarak gosterilmistir.
  • izmir sevinç pastanesini, kordon ve gündoğdu meydanına bağlayan sokağın tam ortasındaki birahane. izmir de içebileceğiniz en soğuk biraların* bulunduğu, zayıf bünyeler için ağır mekan.
  • - "çok eski zamanlarda, orman perisi eko konuşabiliyordu. üstelik o kadar güzel konuşuyordu ki, sözcükleri sanki daha önce başka bir ağız tarafından dile getirilmemiş gibi güzel geliyordu dinleyenlere.
    ancak zeus'un resmi karısı tanrıça hera, sıklıkla yaşadığı kıskançlık krizlerinin birinde onu lanetleyince, eko cezaların en kötüsünü çekti ve sesinden mahrum kaldı.
    o andan itibaren artık kendi başına hiçbir şey söyleyemedi, sadece başkalarının söylediğini tekrarladı.
    zaman içinde gelenekler, bu laneti en üstün erdeme dönüştürecekti."
    (bkz: espejos una historia casi universal)
  • ekmeleddin ihsanoğlu'nun kısaltması.

yani olsa iyi olur.
  • italyan gitar markası. 1959 oliviero pigini tarafından kurulmuş. 90 larda pek yoktu ortalıkta, bugün gözüme çarptı 2008 de yenide üretime başlamışlar. fiyat performans açısından oldukça kaliteli ve güzel sesli gitarlar yaparlar, bugün piyasada sürten uzakdoğu mallarıyla kıyaslanınca. yaklaşık 20 yıldır sahip olduğum eko p100 modelini hala kullanıyorum. geçenlerde volume ayar düğmesi ses yapmaya başladı 50 kuruşa onu değiştirdim, canavar gibi çalıyorum hala. kendine özgü ellilerin modasını yansıtan şekilleri vardır. gerçi bendeki modeli daha çok strat tipinde ve 80 li yıllardan kalma ekonun genel tarzını yansıtmıyor. ama gerçekten sağlam bir gitar.
  • bir soru kalıbıdır ve cevabı "i'm not a keko"'dur
  • gündoğdu meydanına açılan köşede bulunan, çocuk aklımla vakti zamanında izmir'in simgesi olarak bellediğim o palmiyeyi karşısınıza alarak içebileceğiniz, kalabalık olmadığı zamanlarda çalan müziğin zevki ile de kendinizden geçebileceğiniz mekanın ismidir. dış taraflarda gençler bulunurken, içlere doğru yaş ortalaması yükselir.
  • (bkz: hacamat)
  • en unlu efektleri arasinda "hisss" ve "tissss" yer almaktadir. beni bile tirstirmisti o cocuk halimle,bi gun kapiya dayanicak, bagirsaklarimdan kokorec, malum yerlerimden sucuk yapicak diye uyuyamazdim, yazik.
hesabın var mı? giriş yap