şükela:  tümü | bugün
 • cep telefonuna tuhaf mesajlar atan hukuk bürosudur.
  -------
  sayin .... 2016 / 206... esas sayılı turksat icra dosyanız tarafınıza yapılan yasal ihtarlara rağmen hala ödeme yapmadığınız tespit edilmiştir. mevcut ya da güncel adresinize haciz yapilacaktır ve evde olmamanız durumunda ise kapınız polis eşliğinde çilingir yardımı ile acilip, tüm masrafları sizin tarafınızdan tahsil edilecek
  -------

  kredi kartıyla 9 taksitte ödeme yapmak için bizi arayabilirsiniz*
  -------

  gibi mesajlar atarlar, olmayan borcunuz için.

  şöyle de bir dolandırıcılık linki var.
 • cehape'nin bir oyu daha azaldı tweetini atan kişinin instagram biosunda yazdığı hukuk bürosu.

  https://resmim.net/f/wmxiuo.png
 • türk telekom adına tahsilat yapan hukuk bürosu. türk telekom'a borcu olan birinin bütün sülalesini sms ile taciz etme hakkını kendilerinde bulabiliyorlar. arayıp durumu sorduğunuzda sizin numaranızı sistemden silelim diyorlar, ama iki gün sonra aynı sms size tekrar yollanıyor.

  türk telekom'un herhangi bir itibar, saygınlık vs. kaygısı varsa bu tacizcilere dur demelidir!
 • kısa mesaj yoluyla icra takibi başlatacaklarını söyleyebilen hukuk (!) bürosu.
 • eski adı elmadağ hukuk bürosu olduğu dönemlerde çalışma fırsatı bulduğum hukuk bürosudur. yazılan mesajlar "her türlü yasal hakkımız var. bizi uğraştırma, senin de borcun katlanmasın. gel icra takibi başlatmadan öde, sen de rahat et biz de rahat edelim" amacıyla atılmaktadır. çünkü çalıştığım dönemde çok çilingirle girip işlem yaptığımı hatırlıyorum.
 • guguk bürosu!

  korkutma ve aşırı ısrar taktiği ile "illallah" moduna geçmenize ve bir şeyler ateşleminize yönelik bir "çalışma" politikaları var!

  ciddiye almayın!
 • borcunuzu yatırmak yerine paranın üstüne konan şarlatan bürosu
 • geçen yıl tanıştım kendileriyle. en son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim. açık ara katıksız, safkan,kansız o.ç. tahsilatçıdır. mafya olsa dersin ulan karşımda mafya var, ona göre ya herru ya merru dersin çapına göre.

  olaya geleyim. 1 yıldır aklımda kendileri ile ilgili başlık açmak ama elim gitmedi bir türlü. şimdi aklıma geldi seneidevriyesinde. postada eşime gelen bir zarf var. üzerinde de ihtarname yazıyor. baya eşimin adı, tc si falan var. telekoma borcu varmış. aradım konuyu öğrenmek için, dolandırıcı herhal dedim.
  karşıdaki kadın sanki kendisinden para almışım da ödemiyormuşum gibi konuşmalar yapıyor. tepem attı ne bk yerseniz yiyin dedim. bu arada 2,3kere arayıp, bir yanlışlık var, böyle bir aboneliğimizin olamayacağını. kontrol etmelerini istedim. her seferinde tehdit, kavga, dövüş telefonu kapattık.
  sonrasında savcılığa gittik(doğru savcılığı bulana kadar 3 savcılık gezdik), dilekçe verdik, onu alıp aboneliğin olduğu semte gittik, dilekçe verdik. beklemeye başladık. aradan 15 gün geçti, telekomun dilekçeyi kaybettiğini anladım. kopyasını tekrar verdim( bu arada telekom ayrı arıza. hem kaybediyor orjinali, hem de benden orjinal istiyor hala). bu tefeci, tahsilatçı ekolde diyor ki, borcun 1200 ama sen bana 600 öde. yoksa haftaya borcun 3bin küsür olacak. aradan 2 ay geçti, ne oldu bilmiyorum tekrar aradım ekolü. borç yok diyor bu sefer kayıtlarda. telefon, kayıt, tc vs bir sürü sorgulama yapınca buldu.

  "aa isim benzerliği var. aynı isimde başka birine aitmiş bu hat"

  anladığım kadarıyla ellerinde isim ve tc no veri tabanı var, ki bildiğim kadarıyla bu suç, ve bu veri tabanından ulaştıkları herkese atıyorlar uyduruk ihtarnameyi. artık hangisi gelirse oltaya. ben o gün ödesem mesela ödediğimle kalacaktım, onlar da dosyayı kapatacaktı.

  olan benim mesaime, işime oldu. canımın sıkılmasına, stresime oldu.

  telefon dolandırcılarından bir farkı yok benim için. dikkatli olun
 • ticaret bakanlığı'na şikayet etmemle tacizleri son bulan sözde hukuk bürosu.

  avukatların arayarak veya mesajla borçluyu taciz etmeye hakları yok. böyle yapanları şikayet edin.
  t.c. ticaret bakanlığı ticari elektronik ileti şikayet sistemi
 • hukuk bürosu değil de tahsilat bürosu, mafya bürosu olarak adını değiştirmesi gereken yer. tarafıma ulaşan bi avukat borcun nedenini sorduğumda kes lan, sen kimsin, hemen öde borcunu, 2000 tl daha arttırdım, 3-6 ay hapis cezası isteyeceğim hakkında gibi kelimelerle konuştu hani kendini nerde sanıyorlar kim olduklarını bilmiyorum ama gereken yerlere şikayet edeceğim. geçmişte kalan hiç aklımıza gelmeyen bir borç yüzünden arıyorlar parayı ödeyeceğimi söylüyorum ama bilgi almaya çalışınca bu muameleyi gördüm.