şükela:  tümü | bugün
 • en ciddiyetsiz lojistik firması. sen müşterinin güvenini boşa çıkart, müşteriyi yarı yolda bırak, sonra vay efendim takip sitemimiz, raporlamalarımız çok düzgün diye reklam yap. malzeme gelmedikten sonra n'apıyım ben raporunu?
 • yenilenen web sitelerini sanki?!# bir yerden aşıran nakliye firması.

  http://www.ge.com/

  http://www.ekol.com/
 • x bir anadolu şehrindeki şubesi için o şehirde mülakat yaptığı adaya "tamam seni beğendik bu iş büyük ihtimal oldu aricaz seni" deyip , arayıp bir de istanbul merkezdeki bilmem ne hanım görsün diye temmuz sıcağında samandıranın varoşlarındaki tesisine çağırıp ilk görüşmedeki safsataların aynısını anlatan, önündeki cvde herşey yazdığı halde mantıksızca tek tek soran ik çalışanına sahip olmasının yanı sıra işsiz dolayısıyla parasız adamı şehir dışından ta istanbullara gereksiz yere ayağına çağırıp masraf yaptıran ve buna rağmen işe almayan bir firmadır.
  bununla da kalmayıp firma olarak adaylara tüm beklentilerini sıralarlar ama aday alacağım maaş nedir diye sorduğunda "bu konuda bilgi veremiyoruz" derler. iyi de ekol kardeşim, kimse sizin kara kaşınız kara gözünüz için gelmiyo "maaş " için geliyor. zaten emeğe karşılık verebileceğin tek şey de budur! mülakatın amacı ;her iki tarafın da karşılıklı taleplerini dile getirdiği bir görüşmedir. önce bir onu öğrenin ! ben çalışandan bunu bunu yapmasını isticem ama o bana maaş soramicak . oh ne ala memleket.
  madem işe almayacaksın neden "bu iş oldu" deyip ümit verirsin? neden istanbula ayağına çağırıp işsiz adama masraf yaptırırsın? neden anadolu şehrinde yaptığın görüşmenin birebir aynısı için 2. bir görüşme yaptırırsın (hem de şehir dışında) ? allah size akıl fikir versin.

  not: ayrıca ekole ben başvurmadım onlar beni arayıp buldu.
 • aylardır maaşların ödenmediği şirkette, ne zaman ödenecek diye ık'ya sorulduğunda "bilmiyoruz" ,

  finans bölümüne sorulduğunda "işinize gelmiyorsa istifa edin" cevaplarının alındığı,

  çalışanların hakkı olan maaşların ödenmesinin üst yönetim tarafından 'lütuf' olarak görüldüğü,

  kurumsallıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan,

  aylardır yaşanan finansal krizi yönetemeyen,

  çalışanlara hayvanlara verilen değerin yarısı bile verilmeyen,

  maaşlar ödenmezlen logo yenileyen,

  onlarca gm ve danışma kurulu üyelerinin olduğu ama ne iş yaptıkları bilinmeyen şirkettir.
 • 2017 nisan ayından itibaren personelinin maaş ödemelerini 1 ay yarım yatırma, sonraki ay hiç yatırmama, sonraki ay yine yarım yatırma suretiyle 3,5 maaş geriden ödeyerek bu durumu bir "kurumsal kültür" haline getirmiş, sebebi sorulduğunda sanki personel şirketin öz sermayesine ortakmışçasına " şirketi büyütüyoruz şuraya liman yapıyoruz buraya yeni tesis açıyoruz" açıklaması yapan, duruma isyan eden çalışanlarına "tamam tamam senin ücretini vericez ama şşş başka kimseye çaktırma hee" diyen yöneticilere sahip, 2018 yılbaşında kimsenin böyle bir beklentisi yokken sanki her şey yolundaymış gibi bütün tesislerinde yılbaşı partileri düzenlemiş ve o partiden sadece bir kaç gün sonra personelin aralık ayı maaşını yine yarım yatırarak ağzına bir parmak bal çalmak deyimini gerçek bir hayat tecrübesiyle herkese öğreten, hala sağda solda "2017'de bu kadar büyüdük, şu kadar kar yaptık, şöyle gemi aldık, bu kadar ülkeye girdik!" konulu yayınlar paylaşan süper kurumsal lojistik firması.

  not: ben değil, bir arkadaşım orada çalışıyor.*
 • gemilerine, gördükçe kendimi gülmekten alamadığım hatche (biliyorsunuz kendisi yarı komün), paqize, qezban, fadiq ve ayshe isimlerini veren lojistik firması.
 • edit: sirkülasyon çok fazla sanırım her gün yeni biri ekol'den iş teklifi aldım diyor.
  kaderinizle oynamamak için silmek gerekti.

  tanım: lojistik deposu
 • hızlı büyümeleriyle ilgili haklarında piyasada envai çeşit polisiye hikayenin anlatıldığı firma.
 • 'iş ahlaksızlığı nedir; nasıl yapılır?' konularında seminerler verse ücreti mukabilinde katılım sağlayacağım firma. hakkını yememek lazım, bu konularda gerçekten vasatın oldukça üzerinde bir seviyede bulunmaktadır.
 • vakti zamanında bu şirketin bir ilanına başvurmak gibi bir hataya düştü arkadaşım.telefonla görüşmeye çağırırken sanki cadde üzerinde yer alan burger king2in önünde görüşmeye çağırırlar gibi çağırmalarından rahatsız oldu."perşembe 10-11 uyar mı size ?"hiçbir saygı vs olmadan bodoslama çağırmak gibi bir yol bulmuşlar.telefonla konuştuktan sonra mail atan da olmamış haliyle.birkaç gün sonra telefonla arayıp size whatsapp'tan konum atsak da oraya gelseniz gibi bir muhabbete girince arkadaş tamamen vazgeçmiş ve görüşmeye gelmiyorum demiş.bu yüzden kurumsallık önemli arkadaşlar.