şükela:  tümü | bugün
  • durumu biliyorsunuz. dolar euro artışı, alım gücünün düşmesi, ülkenin ödemek zorunda olduğu fakat ödeyemeyeceği dış borcu vb. durumlar (çokça arttırabilirim bunları). belirli bir kapasitenin üzerindeki herkesin çökmeye doğru gittiğimizi farkettiğini biliyorum.

bu konuda en azından faydalı olabilecek fikirleri olanlar varsa, burdan yazsın lütfen. kimsenin bizi bu gidişe hazırladığı falan yok. ben dondum kaldım iyice.

yurtdışına mı gitsem, daha doğrusu tüm gücümü ülkeden ayrılmak için mi harcasam gidebilinceye kadar böyle sürse, yoksa tası tarağı toplayıp istanbul'dan ayrılıp ıssız bir yerde sığınak felan mı yapsam yer altına, herşey bitinceye kadar orda mı beklesem. napsam bilemiyorum cidden :d birçok kişinin de benle aynı hisleri paylaştığını düşünüyorum.
  • -borçlanmayın, borçlanıyorsanız bu döviz olmasın.
    -iş kurmak gibi bir fikriniz varsa bir süreliğine bu fikirden vaz geçin. illada kuracağım derseniz paranızın tamamını buraya harcamayın.
    -muhakkak sandığa gidin.
  • titanik buzdağına çarptığı zaman güvertede parti yapanlar dağılan buzlardan alıp içkilerine koymuşlar.

tabi, sen, ben, yani biz çok alt kamaralardayız.

hepimiz aynı gemideyiz doğru. ama onlar güvertede güneşlenirken biz altta kürek çekiyorduk.

dolayısıyla ne yaparsan yap boş.

--- spoiler ---

"in the end, you will know.. what it is to feel so desperately that you're right, yet to fail anyway." - thanos
    --- spoiler ---
  • saçını tarasın. (bkz: mahalle yanarken yapılacaklar)
  • ılık ılık bırakıyoruz, oh miss, çiçek olduk, paçalardan aşağıya sal dayı, yok senlik bir olay, kralsın...
  • arkadaş ciddi ciddi battığımızı düşünüp, espri kasmak nedir anlamadım gitti. batıyor olmak komik birşey mi arkadaşım ? en berbat durumları bile o kadar hızlı sindiriyoruz ki heyecanını kaybediyor hızlıca..

havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez. herkes tırlattı iyice..
  • borçlanmayın. 10 yıl borçlanıp ev, 60 ay borçlanıp araba, 36 ay borçlanıp akıllı telefon almayın.

bunlar hem kişisel hem de ülke olarak faydamıza.

alınan her telefon ve araba yurt dışına giden paradır.
    evlerin parası burda kalıyor ama cahil cühelâ inşaatçıları kurtarmayın. elensinler.

ışını iyi yapanlar, iyi hesaplayalar kalsın sektörde.

bu uzun vadede daha iyi hepimiz için.
  • hasbelkader biriktirip aldın ya o arabayı olsun sonra yine alırsın hemen sat zaten masrafı belini bükmeye başlamıştır.

evliysen çocuk yapma evli değilsen ev arkadaşı bul ailenle kal.

azıcık birikmiş paranla bile döviz-altın al.dalgalanıyor ucuzlayınca al.

tütün sar evde bira yap ikisinden de vazgeçersen daha sağlıklı yaşarsın.

iş alternatifleri bakmaya başla ama sakın kimseye bahsetme.

hepimiz örgütlü olsak bir haftada bu ülkeyi değiştiririz.bir düşün.
  • ben uyardım arkadaş, bu adamlar bilmiyor bu işi, belediye gidi yönettiler ülkeyi rüşvet rant hırla gitti. sattıkça sattılar tavizler verdiler kimse sikine takmadı.

şu saatten sonra vatandaş olarak tatliş tatliş ektiğinizi biçeceksiniz.

ben de dolar daha ne kadar çıkacak bakalım diye heyecanla takip edeceğim.
  • ekonomi bakanı dolardaki artışı kabul etmiyormuş.