şükela:  tümü | bugün
 • yine içimizdeki gerzeklerle bizi vurmak için söylenen yalandır.

  ne yaptılar atatürk zamanında ;

  tam da musul meseleleri masadayken özellikle doğuda onlarca isyan çıkardılar. sonra da atatürk 'ü zehirleyerek öldürdüler. kuklaları ismet inönü 'yü getirdiler. ve musul ve kerkük birer rüya oldu. eğer elimizde olsaydı kim bilir şimdi hangi konumda olacaktık...

  şimdi ne yapıyorlar ;

  akdeniz'de tam 100 trilyon dolarlık doğal ve sıvı gaz yatakları tespit edilmişken, türkiye oradaki haklarını savunabilmek için ordusunun gücüne güç katarken, suriye 'de varlık göstermeye çalışırken, yine içeriden karıştırmaya çalışıyorlar.

  akdeniz 'deki haklarımız ancak güçlü ve yek vücut bir türkiye olursak ve başımızda erdoğan gibi dirayetli, basiretli liderler olursa savunulabilir. ama dallamalar gelmiş dolar kuru falan tatavası yapıyor. akdeniz'den çıkan doğal gazın %10 'unu alsak ne dolar kuru kalır, ne sıkıntı...

  edit : akdeniz'de bulunan doğal gaz yeni bir durum değil. şu makalede rezerv miktarları, kim tarafından tespit edildiği vs. yazıyor.

  adam hala gelmiş 241 milyar dolar diyor. yüz kere cevap verdik ama amaç belli. tekrar söyleyelim ; o borcun %80 'i devletle alakası yok, özel sektörün borcu. ve büyürken borç yapmayan hiçbir devlet yoktur. önemli olan makul olması ki, 241 milyar dolar türkiye için çok büyük bir borç değil.
 • evet, "batıyor" denilerek şimdiki zaman kullanılması çok büyük yalan. geçmiş zaman kullanılmalı.
 • -ülkede nereyi kazsan petrol fışkırıyor,
  -bor’dan yapılmış uçaklarımız vızır vızır uçuyor,
  -akdeniz’deki gaz yataklarımız 100 yıl yeter,
  -bu sene 50-60 milyon turist bekleniyor,
  -dolar’ın yükselişi suni.

  buna mı inanmamı bekliyorsun “mal”
 • güçlü ekonomimiz, borç almadan sadece kendi imkanları ile yıl sonuna kadar 241 milyar dolar borcu ödesin de, ondan sonra konuşalım diye yanıtladığım saçma sapan başlıktır.

  edit : alınan her borcun devlet hazinesi kefaleti ile alındığını blmeyen ya da işine gelmeyen, 16 yılda 700 milyar dolar cari açık verip finanse edemediğimizin farkında olmayan, ülkenn petrol, doğalgaz, sanayii ara malları, emtia ödemeleri için bile borç aldığını bilmeyen, alınan borçların üretim için değil, sadece bankacılık ve inşaat sektörü için kullanıldığı ve sanayinin büyümesi diye bir şeyin söz konusu olmadığını farkedemeyen troll beyanıdır.

  artık cevap yazılmayacaktır bu konuda çünkü değerlendirme teknik filan değil, saçma sapan siyasi argümanlar içermektedir.

  edit: anlam düzeltmsi
 • şu bor madenini bir şeedelim hele dolar 0.3 tl olacak.

  yatırım tavsiyesidir.
 • dünya ortalamasının üzerinde faiz ödeyerek dünya finans imparatorlarını (çoğu siyonizm destekçisi veya yahudi!) mutlu ederek borç bulduğumuz sürece yalan olarak kalacak yalan!

  milletin iliğini kemiğini sömürt, borç üzerine borç yap, "bunlar özel sektör borcu" diye zırvalayınca borcun yok olduğunu zannet, tüyü bitmemiş yetimin rızkını faiz olarak dünya finans imparatorlarının cebine aktar ondan sonra da "batmıyoruz kiii, batmıyoruz kiii" diye milletle alay et!

  oldu canım!

  böyle sittin sene sürüneceğimize bir kere batsak belki daha hayırlı olur. belki aklımız başımıza gelir. belki "ulan ben niye açım da dışarıya bu kadar faiz ödüyorum?" diye bir soran olur!

  he, batmıyoruz. yaşasın. batmıyoruz. çok şaane durumdayız, batmıyoruz!

  ulan, yatacak yeriniz yok!
  bu millete yaptığınız fenalıklardan sonra, yatacak yeriniz yok.
 • (bkz: dolar)
  (bkz: borsa)
  (bkz: kredi notumuz)
  (bkz: dış borç)
  (bkz: ticari açık)
 • sen köprüleri otoyolları ihaleleri olmadık paralara yandaşlara yaptır. üstelik dolar üzerinden.... herkese makam aracı, uçaklar saraylar örtülü ödenekler...deniz bittiooluuum, bi dakka lan.

  bilal yoksa sen misn?!?!?
 • tabi be abi. borla çalışan, ışık hızında gidebilen, taramalı bombalı uçağımızı satmaya başladığımızda asıl ekonomiyi görecek dış mihraklar. lozanın da bitme zamanı gelirken son bir atakla dünyayı titreteceğiz vs.