şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben artık takip etmeyi bıraktım? brunson dost falan mı oldu?

noluyor kardeşim.

tanım: abd'de gerçekleşmiş, 2 aydır süregelen ekonomik savaş iddiasının bir rte beyanı ile sona erdirilmesi durumu.

not: link

bugünün geleceğini hepimiz biliyorduk beyler...
  • kaynak

tam metin şu şekildedir:
    "brunson olayının bizim ekonomimizle yakından uzaktan alakası yoktur. bir ekonomik sıkıntı yaşandığında benim, 'bu bizim şu anda teğet geçecektir' demiştim. o sıkıntıyı aştık, türkiye ekonomik rahatlama sürecine girdi. şu an ekonomik sıkıntı abartılacak bir sıkıntı süreci değildir. türkiye kendi imkanlarıyla bunu aşacaktır. bunun emareleri görülüyor. bunun brunson’la yakından uzaktan alakası yoktur."
  • daha çok reisin ekonominin kötüye gidişini görmezden gelme olayı ile alakalı brunson'ı temizleme çabası...

bari a habere haber verseydiniz. adamlar brunson'ın giydiği donu bile haber yapıyor.
  • reuters orjinal kaynak;

şu

“the brunson case is not even closely related to turkey’s economy. the current economic challenges have been exaggerated more than necessary and turkey will overcome these challenges with its own resources,”

edi; u(e)
  • sair burada ulusa sesleniyor ve diyor ki: ekonomi duzelsin diye papazi salicaz ama soran olursa ekonomiyi "ben" duzelttim.
  • (bkz: recep vitesi)

ben böyle seri dönüş görmedim. bunu sadece rte yapabiliyor, gurur duydum!
  • --- alıntı ---
    bu bizim şu anda teğet geçecektir' demiştim. o sıkıntıyı aştık, türkiye ekonomik rahatlama sürecine girdi
    --- alıntı ---

bu durumda ya ben türkiye' de yaşamıyorum ya da saraydan görünen acaip güzel bir türkiye manzarası var!
  • (bkz: pervane)
  • r.tayyip erdogan.

(bkz: brunson kim yav)
    oyle bi adam mi vardi allah allah ya.