şükela:  tümü | bugün
  • farklı başlıklar altında tartışılsa da türkiye ekonomisi hakkında yazarların kişisel gözlemleri neticesinde vardıkları sonucu kıyaslayan ankettir.

buyurun ankete.
  • an itibariyle 15 oy var, 2si ekonomi iyi demiş.
    bilal sen hala internet mi kullanıyosun?
  • ekonomi iyiye giden diyen osmanlı çocuklarını gösteren anket.

kim mi bu osmanlı çocukları? anasını, bacısını yatakta uzun bir adamla görse sevinçten gözleri yaşaracak osmanlı çocukları! o iyi ekonomiyi ananızın müsait bir yerine sokuverin!
  • aklar gelmeden önce muadillerim 10000 dolar ve üstü para kazanıyordu.bugun aynı işe 2000 dolar maaş alıyorum.kriz olsa iyi
    (bkz: tecavüz)
  • çok gereksiz anket.

millet oy kullanmak için bile, ne kadar gider internet kotamdan diye düşünüyor.

yok ekonomi felan memlekette.
  • bence krizde. ekonominin iyiye gittiğini düşünmüyorum ; çünkü lüks harcamalarımı kestiğim halde tasarruf yapamıyorum. zorunlu harcamalardan geriye alay edilebilecek bir miktar kalıyor. herkeste durum böyle eminim. paraların belli bir kesimin elinde çoğalarak artması bizi de zenginleştirmiyor maalesef. (bkz: gini katsayısı)
  • mahfi hoca'nin oyunu "hayra alamet degil"den yana kullandigi ankettir.

kendisi dün attigi twitte "bütçe ilk 8 ayda 4,9 milyar tl fazla verirken hazine nakit dengesi ilk 9 ayda 21 milyar tl açık verdi. bu fark hayra alamet değil." buyurmustur. makrocular hala 1929'dan kalan yöntemlerle 2 ceyrek üst üste negatif büyüme araya dursunlar, alisik oldugumuzun disinda gelisen baska bazi parametreler mevcut.

makro yorumda direnen keynesler icin de hazine garantili borcun 30 haziran itibariyla 12 milyar dolari astigini hatirlatalim.