şükela:  tümü | bugün
  • bir adet rte sözü. seçimi alırsa neler olabileceğini şimdiden gördüm. bunu önceden haber verdiğin için şahsım adına teşekkür ederim recep bey.

https://www.google.com.tr/…aberler-turkiye-44119067
  • keşke direkt merkez bankasını da kendime bağlayacağım deseydi. çaresizlik sözüdür.
  • bir diğer deyişle;

(bkz: çok yoruldum bana oy vermeyin)
  • ekonomiye bu kadar çok karıştığı için düzeltilemiyor zaten. olur da seçimi kazanır ve ekonomide dizginleri eline alırsa vay ülkemin haline!
    insan nasıl bu kadar gözünü kapatabilir gerçeklere? anlam veremiyorum.
    oysa yapılması gereken çok basit: işi uzmanlara bırakmak.
  • "benim olacak fıstık, binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı" demektir.
  • klasik rte saçmalamalarından bir diğeri. özetlersek; ben yapmadım miki yaptı ama düzelticem.
  • son 14 yıldır ekonomi politikalarının başında chp olduğu için isabetli ve insanın içini umut la dolduran vaad.
  • tanim: zaten ekonomi politikasinda etkin olan bir cumhurbaskaninin kendini aklamak icin yapmis oldugu - diversion iceren- aciklamadir.

butun dunyada kabul goren ve cok basit bir gercek vardir. faizi dusurursen yatirimci parasini dovize aktarir ve doviz fiyatlari yukselir.

ancak cumhurbaskani israrla bunun aksini iddia ediyor ve mutemadiyen kagit ustunde bagimsiz olmasi gereken merkez bankasina faizi dusur cagrisi yapiyor. hepimiz biliyoruz ki aslen bu bir cagri da degil bir emirdir.

sayin cb,

turkiye’deki hayallere ragmen dunyada bir realite var ve matematik sasmaz. 2 kere 2 dort eder. bu kadar basit.

halen yanlis olan fikrinizi neden halka empoze etmeye calisiyorsunuz?

halen neden bu olumsuz gidisatin izlenen yanlis ekonomik politikalardan degil de merkez bankasindan dolayi kaynaklandigini iddia etmeye calisiyorsunuz?

usd ile ithalat yapan, dogru duzgun dise dokunur bir ihracat yapamayan bir ulke ekonomisinde, butun bu olumsuz figurlere ragmen neden halen merkez bankasini hedefe koymakta israrcisiniz?
  • (bkz: aha sıçtık)