şükela:  tümü | bugün
  • bazı maddelerinin tanımlanmasında eksisözlük'ten de faydalanılmış. misal deadweight loss "eski sözlükçüler kendilerine has o zihin açıcı üsluplarıyla dara kaybını şöyle açıklamaktadırlar.." denmiş ve katlamboz'un entrysine aynen yer verilmiş.

    maddenin sonuna gelene kadar kim bu eski toprak sözlükçüler diye devreleri yakıyordum, neyse ki sonunda ekşisözlük urlsini görünce olaya geç de olsa ayıktım. gerçekten deneysel ve faydalı olduğunu düşündüğüm bir çalışma olmuş. en son iki hafta önce istiklaldeki ykb kitabevi'nden yüzde 50 indirimle 20 tlye alınabiliyordu. ilgilenen herkese tavsiye ederim.
  • sabahtan beri tırım tırım aradığım sözlüktür. 2005te iktisatı kazandığımdan bu yana ilk kez gerçekten lazım oldu, evin altını üstüne getirdim, yok ortada, çıldırıcam. üşenmesem gidip yenisini alıcam, o hale geldim.
  • zamanında çok işime yaramış, internette bulunan sözlüklerde bulamadığım bazı tanımları da içeren sözlük. ingilizce-türkçe olanını almayı düşünenler şuraya da bir göz atarsa sevinirim.