şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin geleceği ve demokratik yapının oturması, faşizmin durması için daha yaygın daha bilinçli yapılması gereken eylem.
  asıl ülke ekonomisini sürükleyen, çalışan ve üreten kesimin, çevresinde örülen baskıcı çemberi dağıtmasıdır.
  vergilerle ileriki günlerde daha fazla ezilecektir. ama harcama azaldığında, besleyerek oy satın aldıkları kesimlerden de gerekli verimi alamayacaklardır. kendi geleceğin için harcama yapma. (bkz: tüketmiyoruz kampanyası/@uyumaz)

  son olayların ekonomik etkisini gösteren hürriyet haberi:
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23522722.asp

  --- spoiler ---

  turizmdeki 25 milyar dolarlık beklentiyi riske sokarken, 552 yıllık kapalıçarşı boş kaldı, esnafın zararı yüzde 80’e yaklaştı.

  mayıs ayında 81 bin 468 adetlik toplam otomobil ve hafif ticari araç satışı... haziran ayında 70 bin adedin bile altına inebileceği belirtiliyor.

  tüm türkiye’de haziran ayı perakende cirolarının yüzde 20-25 civarında düştüğünü

  turizmde bu yıl hedeflenen 32 milyon turist ve 25 milyar dolar geliri artık unutabiliriz...halihazırda rezervasyonu olanlar geldi ama henüz biletini almamış herkes iptal etti...burada 30 milyar dolardan bahsediyor, 3-5 kuruştan değil...

  iptal oranı şehir genelinde ortalama yüzde 50. avrupalı, amerikalı, japon herkes iptal ediyor. ilk araplar iptal etti. bu yılı toparlamak artık mümkün değil ama böyle giderse 2014, 2015’i de kaybedeceğiz.

  istanbullular yemeğe çıkmıyor ...iş dünyasının ve sosyalleşecek insanın da morali yok...

  --- spoiler ---
 • (bkz: #34644014)
 • ilk başlarda etkili olabileceğini düşünürken, son bir haftadır otoban kenarından geçerken viaport otoparkının doluluğunu gördükçe biz boykot falan yapamayız dememe sebep olmuştur.tek bir örnek belki yeterli değildir ama çoğunluğun umurunda olmayan bir uygulamadır.ayrıca bu boykot kaynaklı olarak oluşacak bütçe açığını kapatmak için konulacak ek vergiler yine bizim götümüze girecektir. ama buna rağmen bireysel olarak mümkün olduğu kadar devam edeceğim.
 • tüm yabancı ürünlere uygulanması gereken ekonomik karşı duruş. tüketmeyin arkadaşım.

  (bkz: tükenmemek için tüketmeyin)
 • (bkz: #59201653)
 • 9 aydır devam ettiğim eylem. yapın ferahlayacaksınız. atın her şeyinizi. tüketmeyin. gezmeyin. biriktirin paranızı. olur ya ülkeyi terk etmek zorunda kalırsanız en azından paranız olur.
 • arkadaş ne içiyorsunuz bu kafaya gelmek için. adam asgari ücretle zaten hayatı boykotlu yaşıyor,

  bkz: çocuğuna kraker alırken üç kere düşünen adama "tüketme" eylem çağrısı .
 • an itibariyle akp hükumetinin ve cumhurbaşkanının politikalarına tepki olarak başladığım ve destek verdiği eylem.

  muhtemelen bir kaç gün sonra bu entry yi güncelleyip günlük hayatımda yaptığım kısıtlamaları yazacağım.

  ayrıca şu video yu da hatırlatmakta fayda var.