şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iyi parti genel başkan yardımcısı ümit özdağ açıklaması.

özdağ, “biz seçime hazırız. genel başkanımız 15 temmuz diye defaatle dile getirmişti. ama akp kongresi nedeniyle kasım’a kalacağını tahmin ediyorduk ki ekonomik çöküş korkusu, saray ve akp’yi daha hızlı erken seçime zorladı. bahçeli’ye de bu açıklamayı yaptırdılar” ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/…n-ilk-aciklama-40807786
  • kafası çalışan herkesin hemfikir olduğu konu.
    yani bunu anlamamak için geri zekalı olmak gerekir.

adamlar utanmasalar ekonomik kriz var demeyi yasaklayacaklar. diyeni hapse atacaklar.
    o derece rahatsız oluyorlar.

haliyle ekonomik kriz yaklaşık 1 yıldır var ve daha da büyüyerek daha kötü bir hal almaya başladı.
    2019 yılını beklemeden seçimi halletmek istemeleri gayet doğal. (zaten ohal denilen zıkkım da devam ediyor)

eğitim bitti.
    turizm çürüdü. (her arap para getiriyor sanıyoruz)
    tarım çürüdü.
    hayvancılık ithalata bağlandı.
    bilim yurtdışına kaçtı.
    kültür-sanat keriz silkeleme yöntemi oldu.

her şeyin ithal olduğu bir ülkede ekonomik kriz olması gayet doğal. çünkü üreten bir toplum değiliz.
    hep tüketiyoruz.
  • ben inanmıyorum. ismi aklıma gelmiyor, saçlarında jöle vardı galiba ünlü bir ekonomistimiz 3,5 - 4 trilyonlardan bahsediyordu.
    koskoca adam trollük mü yapacak?
  • ekonomik kriz yüzünden 2019 başı itibariyle memur maaşlarını ödeyemeyecek hale gelen -şeker fabrikalarını satmak da yetmedi- sözde bir iktidarın erken seçim için belirlediği tarih niyeyse bayram tatiline geliyor.

artı mühürsüz oylar, artı gasp edilen sandıklar, artı bilfiil taraflı bir yüksek seçim kurulu...

türküye demokrasisinin geldiği noktadır.
  • nedir bu telaş bu daha sadece başına buyruk devlet bahçeli demeçleri, ak parti bunu kendi organlarında değerlendirecektir çünkü onlarda bunu ilk defa duydu taaamammm mmıı
    biz erken seçim istemiyoruz ama devlet bey istiyorsa tabi ki de yaparız . onu mu kıracağız.
  • olası bir erken seçimde yine kazanacak olan akp’dir. yahu allah için biraz beyninizi yorun arkadaş. şu partilerin milletvekili olmuşsunuz fakat gelmiş hala tatava yapıyorsunuz. 2019’a kadar vaatlerinizi mantık çerçevesinde ve soyut düzlemden somut düzleme aktarabilecek şekilde sıralayın. şu milleti ülkenin gelir giderine göre yapacaklarınızla ikna edin. yıllardır ülkeye bilim adamları getirme taraftarı olan partilerin döneminde sürekli ülkeden kaçan insanlar olması ironik bir sonuçtur. akşener’de özdağ’da saçmalamış fikrimce. süreye oynayın da erken seçimi reddedin. halka da neden istemediğinizi erdoğan’ın eline lütfen koz vermeden açıklayın. adam çıldırsın, siz reddettikçe. partizanları da bir güzel gaza gelsin bizden korktular falan diye. sonra sizin açıklamanızla yine şaibe ile kazandıkları %51 seçim sonucunu gözlerinin önüne getirmelerini sağlayarak şu 2019’da gövde gösterisi yapın! sabrın sonu ışığa çıkıyor hep :) bekleyin ve bu içinde bulunduğumuz günleri onların dezavantajı olacak şekilde karşılarına çıkmayı planlayın. esnafa falan da güvenmeyin..! onlara iki makarna bir altın yetiyor. öyle bir fikirle gidin ki altından makarnadan değerli olsun.
  • akp'nin kesinlikle kazanacağı seçim olur.
    neden mi?
    çalıştığım yerde taşeron firma üzerinden arkadaşlar var. iyi çocuklar hepside ancak bir sorun var. anlayamadığım, çözemediğim çok ama çok büyük bir sorun.
    ne mi sorun? yazayım.
    allah yardımcıları olsun bu arkadaşlara asgari ücretten hallice bir maaş yatıyor. ay sonlarına doğru elde avuçta para kalmıyor. ne sigara alacak para nede yemek yiyecek paraları var. hatta çoğu zaman bugün yarın maaş yatmazsa işe gelecek param yok, çocuğa bugün 3tl harçlık verdim vb laflar duyarım. çoğu zaman sigara isterler ondan bundan. halleri durumları çok ama çok kötü. içlerinde evli olanlar, kirada oturanlar, çocuğu yeni doğanlar ve çoçukları okula gidenler var. bu adamlar hala akp'yi demir yolu yaptılar, duble yol yaptılar diye savunuyorlar. açlar aç. daha ne olabilir. sosyal aktiviteleri yok ama işe gel nefes al eve git.
    bu milletin üzerinde bir gariplik var. anlayamadığım bir gariplik.
    akp kesinlikle kazanacaktır. göreceksiniz.
    ekonomi çökmüş durumda.
    eğitim sistemi iğrenç.
    tarım bitirildi.
    vs, vs, vs
    ama
    adamlar hala savunacak bir şeyler buluyorlar.
  • bahçeli erken seçim için teklifte bulunmuş. cumhurbaşkanı da davete icabet edecekmiş. sabah sabah haberde geçiyordu. geri adım atılmıştı lakin yine sinyaller verilmeye başlandı. ya kafa katıştırma politikası ya da erken gelme söz konusu.
  • yav he he