şükela:  tümü | bugün
  • ülkelerdeki aktif hükümetlerin devrilip, hükümet kurma görevinin ekonomiste verilmesini tanımlar.
    ayrıca 2011 sonbaharında avrupa'da yaşanan durumu özetler.

(bkz: yunanistan)
    (bkz: lucas papademus)

(bkz: italya)
    (bkz: mario monti)
  • bazi ikiyuzlu, manipulatif insanlar yavas yavas bunun algisini olusturmaya basliyorlar ben buna inanan insanlarla gorusmemek, kaale almamak adina kendime soz verdim. bu kadar aptal ve aciz olan insanlarla gorusmek, dusunce ozgurlugu adi altinda bu fikirlerini dinlemek tamamen vakit kaybi.
  • artık bugun piyasada yapılanları gördükten sonra denendiğine inandığım harekettir.
  • halkın %40'ının direk %15-20'sinin de dolaylı olarak yutacağı zoka.

olası ekonomik kriz olacak fetö ve üst akılın ülkemizde oynadığı oyun

favori cümle de "akp'yi sevmem ama bu konuda onları destekliyorum".
  • iki ucu boklu değnek gibidir. neresinden tutarsan tut elin boklanacaktır. bir diş ülkeyi çökertmek veya kendine köpek yapmak için kullanırsın gücün nispetinde. yine kendi ülkende iktidar olmak için mevcut ekonomiyi çökertmek için elinden geleni yaparsın. iktidar olursun bu seferde iktidari kaybetmemek için yaparsın. milleti uzun krediye bağlayıp borçlandırırsın, hazıra alıştırıp kendine bağlarsın.

...

ekonomik darbeyi kullanan harici ve dahili ne kadarı varsa ...
  • (bkz: confessions of an economic hit man)

açın okuyun, boş konuşmuyoruz. bu küreselci alçaklar çetesi işlerine çomak sokulan her ülkede bunu yapmışlardır, türkiye'de de denemeleri sürpriz olmaz.
  • yapılmışı var buyrun (bkz: 57. hükümet)
  • tabanı yerse ekime yemezse sikime artık. bundan önceki akp politikalarında bu tarz zokaları yuttuklarında kendilerine bir şey olmuyordu. tüm sıkıntıyı muhalifler çekiyordu, bu propogandayı yediklerinde artık kazık kendi götlerine de girecek. oh be hep biz mi sikileceğiz gelin biraz da size girsin. ister yiyin ister yemeyin, kazık her türlü size de girecek. tayyip dursun gerekirse ben sikilirim diyorsanız da artık mallığınıza saygı duymak dışında bir şey yapamam. o dakikadan sonra da size giren kazığın zevki bana girenin acısını bastırır.