şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkelerdeki aktif hükümetlerin devrilip, hükümet kurma görevinin ekonomiste verilmesini tanımlar.
  ayrıca 2011 sonbaharında avrupa'da yaşanan durumu özetler.

  (bkz: yunanistan)
  (bkz: lucas papademus)

  (bkz: italya)
  (bkz: mario monti)
 • artık bugun piyasada yapılanları gördükten sonra denendiğine inandığım harekettir.
 • halkın %40'ının direk %15-20'sinin de dolaylı olarak yutacağı zoka.

  olası ekonomik kriz olacak fetö ve üst akılın ülkemizde oynadığı oyun

  favori cümle de "akp'yi sevmem ama bu konuda onları destekliyorum".
 • iki ucu boklu değnek gibidir. neresinden tutarsan tut elin boklanacaktır. bir diş ülkeyi çökertmek veya kendine köpek yapmak için kullanırsın gücün nispetinde. yine kendi ülkende iktidar olmak için mevcut ekonomiyi çökertmek için elinden geleni yaparsın. iktidar olursun bu seferde iktidari kaybetmemek için yaparsın. milleti uzun krediye bağlayıp borçlandırırsın, hazıra alıştırıp kendine bağlarsın.

  ...

  ekonomik darbeyi kullanan harici ve dahili ne kadarı varsa ...
 • (bkz: confessions of an economic hit man)

  açın okuyun, boş konuşmuyoruz. bu küreselci alçaklar çetesi işlerine çomak sokulan her ülkede bunu yapmışlardır, türkiye'de de denemeleri sürpriz olmaz.
 • yapılmışı var buyrun (bkz: 57. hükümet)
 • darbe değil derbidir.
  büyük olduk, büyük düşün, iri ol, yeni osmanlı falan diye duyururken iyi.
  devler liginde ilk maça çıkarken auv...
 • 2001 yılında ekonomik kriz olduğunda "hükümetin beceriksizliği"; 2016'da ekonomik kriz olduğunda "ekonomik darbe, küresel oyun, üst akıl, dömi vole, duvar pası, ver-kaç"...
 • ak itlerin 2001'de alkış tutup orgazm çığlıkları atmasına sebep olan darbe çeşidi. ekonomik darbe arıyorsanız 2001'e bakın, sudan bahanelerle yabancı yatırımcının düğmeye basılmış gibi ülkeyi terk ettiği krizden bahsediyorum. şu anki kriz bir ekonomik darbe değildir, siyasi ve diplomatik çöküntünün piyasalarda etkisini göstermesidir. her allah'ın günü şehit verilen, hal böyleyken medyası saçma sapan şeylerle cahil kitlenin gözünü boyayan, yöneticileri koltuk derdine düşen ve ne rusya'ya ne de abd'ye yakın ilişki kurabilen bu ülkeye neden yatırımcı gelsin?

  esas önemli olansa şudur; 14 yıldır bolluk bereket içinde olmanıza rağmen niye hala yabancı yatırımcıya muhtacız? niye bu vaziyeti düzeltme girişiminde bulunmadınız? para nereye gitti, siz de biliyorsunuz cevabı, betona gitti. artık türkiye'nin geleceğinde thatcherizm yatıyor, şimdiden herkese bir bardak su içmesini tavsiye ediyorum.