şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar ne iş yaptığını bir türlü anlamadığım bir kuruma ayrılan bütçe durumu. bu adamların bize ne faydası var allah aşkına? babası kızına şehvet duyabilir diye açıklama yapan bir kurumdan bahsediyoruz. ki bu işin manevi boyutu. bir de maddi olanı var. şimdi bakıyoruz dolar aldı başını gitti, ülkemizde ağır sanayi adına bir üretim yokken, kısacası dışa bağımlıyken alım gücümüz gittikçe düşüyor. bir de " dolar ne alaka biz tl kazanıyoruz harcıyoruz ya " diyen gerizekalılara birisi götüne giydiği donu bile dışardan dolarla aldığımızı anlatsın. neyse, doların yükselmesi harici, türkiye cumhuriyeti olarak borç bile bulunamıyorken ve para bulabilmek için vergi arttırımına gidilirken - son ötv zammı gibi - bu adamların böyle büyük bütçeli olmasına akıl sır ermiyor. piyasada özelleşecek kurum da kalmadı gibi bir şey zaten, devlet çatısı altında fabrikamız yok. bir tek çaykur var hatırladığım, o da tatmin etmiyor heralde. yani kısacası ekonomik çark malesef çok ağır dönüyor. bu arada köprü, yol yapıldı diye eleştiriliyorlar ama ben hepsine katılmıyorum. yolu köprüyü eleştiriyorsun ama evine, ya da memleketine 1 saat erken gidince mutlu oluyorsun. yalnız, beton ekonomisinden kurtulamadığımız sürece halimiz vahim. her yer inşaat, ev, ofis, avm. ulan şöyle bir gezin birçok projenin yarısından fazlası boş. çark betonla değil, sanayi ile olur. sadece montajcıyız. üretim yok desem yeri. böyle dertler varken, sıkıntılar varken ben diyanete bu paranın verilmesine karşıyım. mevlütten mevlüte, ramazandan ramazana, 1-2 açıklama yapan bir kurumun üzerimizde, hele hele bu durumlar yaşanırken, aşırı derecede yük olduğunu düşünüyorum. bugün 6.5 milyar tl ile yapılabilecek sanayi yatırımlarını, yaratılacak yeni iş kollarını bir düşünün. bu parayı da her sene yatırım olarak kullanın. o zaman yüzde 11 olan işsizlik bakın bakalım kaça düşecek. bu işsizlik oranı için kimse kimseye mana bulmasın, her şey ortada. yapılacak da belli. allah yardımcımız olsun.
  • age of empires'ta monk basmak gibidir. monk basmaktan altın bitti. paladin basamıyoruz. monkların getireceği relic'ler de bir yere kadar altın getirir.