şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir adet kaos tellalı içeren başlık. kardeş sen türkiye cumhuriyeti vatandasi mısın yoksa ingiliz muhripleri üyesi james misin
 • felaket tellallığı yapmayın, elbette ciddi bir krizle karşı karşıyayız ama stokçuluk nedir, bankadan çıkmak nedir? bankaların batacağını söylemek ayrıca suçtur. rasyonel olun ve insanları korkutmayın...
 • pubg mode: on
 • " milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır"
  buna inanmaktan başka çare gelmiyor aklıma. daha kötüsünü aklıma dahi getirmek istemiyorum lakin geldiğimiz nokta hiç de iyi değil.
  bu durumlardan sorumlu olan herkesin bir an önce yanlışından dönmesini ve doğru yola hızla çark etmesini temenni ediyorum.
 • kıça t stop murat 131 jant kapağı takıp gezmek. velev ki plastik jant kapağı takarsanız bir işe yaramaz fuzuli ağırlık olur.
 • gerçek tavsiyeler verilmesi gereken başlık.

  en önemli tavsiye elinizde güvenilir cinsten bir miktar nakit bulunmasıdır. güvenilir cinsten nakitten kasıt: döviz ya da altındır. ikisi de tl endeksli doluğundan ani lira değer kayıplarında zarar görmezsiniz. nakit ne işime yarayacak demeyin, bimbir türlü hâl var dünyada. acil bir harcama, işsizlik durumuna karşı kendi savunmanız ya da krizi fırsata çevirmek için.

  nakit bulunma sebebi ise basit. diyelim ki siz bir araba ya da gayrımenkul aldınız kriz öncesi. aklınızdaki şey ise yatırım yapmaktı. doğru, yatırım olur ancak kısa vadede bir işinize yaramaz. uzun vadede haklı olabilirsiniz ancak kısa vadede kriz olduğunda insanlar ani nakit ihtiyaçlarından dolayı elerindekileri satmaya çalışacak zaten. eğer satamazsa (ki normal krizlerde satılmaz), piyasa değeri düşecek ve ederinden belki de daha ucuza satmak zorunda kalacak. hatta bu yüzdendir ki krizler aynı zamanda fırsat yaratır. kriz sonrası zenginler, kriz öncesi nakdi olanlardır.

  işiniz ne olursa olsun güvenceniz yokmuş gibi yaşayın. yarın kovulacakmış gibi biriktirin ve ona göre harcayın. harcamalarınızı azami tutun. arta kalan parayı da döviz ya da altına yatırın. dövizle ya da altınla borçlanmayın. kredi çekmeyin. kredi kartı borçlarınızı sıfırlayın. tatile çıkmayın, para harcamayın, israf etmeyin. bir süre ot gibi yaşayabilirsiniz ama sonunda kriz atlatılır. ne kadar hazırlıklı girerseniz krize, o kriz sizi o kadar az etkiler.