şükela:  tümü | bugün
 • hazır faizler düşmüşken muvazaalı olarak konut kredisi çekmek, tüm parayı yükselen dolara gömmek. 3 ay sonra anapara ikiye katlayınca yükselmiş faizden faydalanarak mevduat yapmak, mevduattan gelen aylık faizle konut kredisi taksitlerini ödemek.

  yatırım tavsiyesi değildir. muvazaalı işlem suçtur. yapmayın sakın.
 • nakit varlığınız/likiditeniz ile doğru orantılıdır.
  dünya ekonomi tarihinde bitmeyen veya içerisinde çıkılmayan kriz yok, işlerin sizin istediğiniz gibi gelişmemesi, sizi çok sarsması veya olumsuzluklar, sizi etkileyen teferruatlar.
  her kriz aslında zarların yeniden atılmasıdır ve masadakiler yeniden dağıtılır. iyi bir barbut oyuncusu iseniz, her zaman olmasa da çoğu zaman kazanma ihtimaliniz yüksek.
 • eger gercekten tam manasiyla krize girersek ve borsa cokerse biriktirdigim bozuk paralarla bile hisse senedi alacagimdan emin olabilirsiniz.
 • sosyalizmi kurmaktır. işte buna krizi fırsata çevirmek denir !
 • bunlardan biri de grev ve lokavtları yasaklamaktır. fiili olarak yasak koymazsınız da, mevcut kısıtlamanın kapsamını genişletirsiniz... örneğin, "işvereni ekonomik açıdan zora sokması durumunda" diye bir madde eklersiniz...

  ops! zaten fırsata dönüştürülmüş... pardon...

  onun dışında, yükselen döviz kuru karşısında, bir yandan eldeki birikimleri ve mayışları eriyen vatandaşların döviz almaları veya satmamalarını eleştirirken, siz de arka tarafta döviz alırsınız; döviz dalgalanmalarından en büyük vurgunu yaparsınız.

  veya avukatlık bürosunu çalıştırıyorsunuzdur... ekonomik kriz patlamıştır. millet, bireysel kredi ve kart borcunu ödeyemiyordur. borç, borç ile dönmüyordur yani. hemen, bankadan borçluların dosyalarını satın alırsınız. 2.000 tl borcunu ödeyemeyen işçiye, 18.000 tl borç çıkartır; ona ölümü gösterip sıtmaya razı ettikten sonra, ondan, 2.000 tl'lik borç için 7-8 bin tl'lik tahsilat yaparsınız. borçlulara köpek muamelesi çektirir, onları telefonlar ile taciz eder ve aşağılarsınız. bakın, ne güzel bir fırsat. (annem anlattı. emekliler bile korkudan telefonlarını açamıyorlarmış).

  kriz, yeni fırsatlar yaratır...

  ama, kalsın. ben almayayım. kimsenin ahı ile, haram para kazanarak iki kuruş girmesin cebime. tamam, iyi bir insan değilim; ama, o kadar da "fırsatçı" olamam...