şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali kadınlar için uydurulan ekonomik özgürlük aldatmacası olacaktı ama başlık malumunuz bayağı uzun kaçtı.

her neyse konumuza gelirsek açgözlü bir erkek için arzu nesnesi olan şey kadındır. ancak insan ihtiyaçları sınırsızdır ve bu yüzden erkek daha fazlasını ister yani ikinci bi kadını...

ancak kadınlar için durum karşı cinsten ibaret değil. evet karşı cinsi de isterler ama yanına ayakkabı, çanta, cüzdan, çekici bir vücut, havalı instagram fotoğrafları bla bla bla... kısacası istedikleri şeyler saymakla bitmez. dolayısıyla efenim kadınlar ne kadar para kazanıyorum derse desin, ne kadar tekim, çalışıyorum deyip güçlü kadın triplerinde gezerse gezsin, ihtiyaçlarının çeşitliliği bitmek bilmediği için her zaman daha zengin ve güçlü bir erkeğe yanaşmak isteyecektirler. bu da kadınların asla ekonomik özgürlüklerine kavuşamayacaklarını gösterir.

ek olarak bana göre çalışan ve ekonomik özgürlüğünü elde eden kadın çeşitli kezbanvari sebeplerden değil de gerçekten aile içi şiddet gibi mecburi birtakım sebeplerden ötürü kendi başının çaresine bakmaya çalışan, varsa evlatlarını okutan kadındır. aferin onlara

edit: bazı feminik ablalar kadınlar ekonomik özgürlüğe kavuşamaz diyorsun ama son paragrafta kendinle çelişiyorsun diyorlar. başta da zaten açgözlü erkek-kadın kıyaslaması üzerinden yola çıkarak konuya giriş yaptım. lafın hepsini size derim bundan sonra. ayrıca özel mesaja gerek yok, herkesin göreceği şekilde düşüncelerinizi paylaşırsanız yalnız ben değil tüm erkekler beraber güleriz.
  • "...bu da kadınların asla ekonomik özgürlüklerine kavuşamayacaklarını gösterir..."

dedikten bir kaç satır sonra;

"ek olarak bana göre çalışan ve ekonomik özgürlüğünü elde eden kadın..." diye yeni bir paragraf başlangıcı içeren entry.

edit: "feminik abla" ben değilim, bildiğin normal insan erkeğim. gerçi ülkemizde normal erkek pek bildik bir şey değil ama olsun.

edit2: karşı tarafa, kelimeleri çocuksu şekilde değiştirerek sıfat takarak üstün gelme çabaları, artık azalarak bit...

edit3: ne gerek var özel mesaja:) [https://i.hizliresim.com/xpzvyo.png https://i.hizliresim.com/xpzvyo.png]