şükela:  tümü | bugün soru sor
  • berat sadece bir kukladır. ekonominin başına da perde arkasından erdoğan geçmiştir. berat'ı o koltuğa oturtmasının sebebi her dediğini yapacak biri olması.

ali babacan her denileni yapmıyor, mehmet şimşek de arada bir direnç gösteriyordu. berat ise her denileni harfiyen yapacak biri.
  • o halde uçuşa hazırlanalım. kısacası freni olmayan bir damperli kamyondan söz ediyoruz.
  • bence müthiş bir fikir.

eskiden mahalle maçlarında muhakkak bir tane çok iyi oynayan çocuk olurdu. karşı takım penaltı kazandığında bu adam ayriyetten kaleye de geçerdi. öbür takım da itiraz edip 2 penaltı atardı varolan kaleciyi değiştiriyorsunuz diye.

artık dış güçlere resmen avans da veriyoruz. helal olsun reyizz ben gurur duyuyorum vallahi..
  • isabetli bir durumdur, artık suçu eskisi kadar kolay başkalarına atamayacak ve 5 yılını dolduramadan ülke batmış olacak.
  • bakanlarin bir kismi ilginc isimler. erdoğan'ın tanıdığını bile sanmadigim insanlar var. demek ki bir kısmını danışmanları vb önerdi.
    diğer yandan bbc+boomberg de yaşanan ego yıkımı var. hatırlarsanız erdoğan ingiltere'de tv ye çıkıp ekonomiden de anlarım betondan da tadında konusunca dolar 4.90 olmuştu.
    ben sayın başkanın bu deneyimden ders çıkarttığını değil, daha ziyade "ulan hepinize gösterecem ekonomi yönetimini" diye hirslandigini düşünüyorum.

danışmanları ile arasında şöyle bir diyalog geçmis olabilir.

danışman: padişahım şimdi adilli dışarıda tanınan bir ekonomi bakanı atasak? bı terör bı ekonomi milletin gözünde biliyorsunuz. gel gözünün yağını yiyeyim buradan gol yemeylim.

padişah; bana ne len, tüm bakanları siz atayin ben tek bunu.
  • benim anlamadığım bu tek adam sisteminde biz ne bok yemeye 600 milletvekili besleyeceğiz ? oylamalarda indir kaldır yapsınlar diye mi? şaka maka ufkum açıldı bu başlıktan sonra.
  • süleyman soylu hepsini sikecek. tayyip bi ölsün alayının amına koyacak durun siz
  • (bkz: guns n roses diye bir grup buldum super)

tayyip'ten habersiz ulkede dernek acilmiyor aq adam amerika'yi yeniden kesfedercesine tespit yapiyor.