şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vermeyince mabut *, neylesin mahmut
 • başlığı açan yazara bir soru sorup kenara çekiliyorum.

  - hiç bir şeyi sorgulamayacağım ve her şeyi doğru kabul edip, şu soruyu cevaplamanızı isteyeceğim.

  " 2018 yılı içinde ödememiz gereken 241 milyar dolar borcu nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?"

  mahfi hoca da sormuş, buyrun.
 • bu başlığı açan salak adamın, cari açık yada enflasyon konusunda hiç bir fikri yok. kaldı ki türkiye 2018 itibari ile 2008 de ele geçirdiği ekonomik altın çağı çarçur ettiği için stagflasyon yaşaması muhtemel. batan ülkede büyüme olmaz demişte geri zekalı kardeşim enflasyon olan her yerde büyüme mecburidir. ama ne yazıkki artık yani 2018 in 2. yarısı için konuşursak büyüme de duracak. işyerleri kapanması lazım demişin de onlarda ohal den sonra teker teker patlayacak. kişibaşı gelir artınca simetrik olarak kişi başı gider de artıyor geri zekalı kardeşim. yani şu kadar diyim sana : hükümet batmamak için karapara'dan medet umacak duruma geldi. (bkz: varlık barışı)

  edit : o bahsedilen kamu değil özel sektör borcu akp nin suçu nedir dediğin borcun yarıdan fazlası bankaların borcu. zaten tahminimiz bankalar batınca bizde batacaz.
 • ben halkım kardeşim. peynir-zeytin üzerinden ve kur üzerinden değerlendiririm var mi? dış borç, cari açık vs. bir kenara bırakıyorum. peynir zeytin yiyemiyorsam ve her şeyi ithal eder hale geldiğimiz için kur da beni bu denli etkiliyorsa eğer bana orda sayfalarca savunma kasma.
 • kurban zamanı sırbistan ve vb. ülkelerin hayvanlarını kullanacakların ehonomi çohhh eyii diye hala entry girmesi...
 • okumadım bile, çomar serzenişidir.
 • her defasında "ekonomim büyüse ne olur amk" diye cevap verdiğim olaydır.

  bu insanlar şunu anlamak istemiyor. dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek ülke insanının refahını artırmaz. örneğin çin, brezilya, meksika, endonezya da büyüyen ekonomiler arasında ama bu ülkelerin halkları açlıktan kırılıyor. huzur yok, refah yok.

  hollanda, danimarka, norveç vs. gibi refah içinde yaşayan ülkeler ise dünyanın en büyük ekonomileri arasında değiller. bilmem anlatabildim mi?

  siz hala büyük ekonomi yalanıyla milleti kandırın.