şükela:  tümü | bugün
 • üst üste gelen zamlardan sonra bir anda bütün gündemi değiştirebilecek tek olayın artık ve maalesef bu olması olaydır.

  hiç bir çıkarımız yok. hiç bir kazancımız olma ihtimali yok. ama sınır ötesine gidiyoruz.

  üstelik bu ülkeye ek külfet getirerek.

  böylece zamları meşru bir zemine oturttu tayyip. çünkü oturacak enayi çok.

  bu ülkeden çok şey beklememek lazım. tek ortak noktasını ordu sanıyorlar çünkü.

  ama bakıyorsun akp zamanında fetö sızmışta sızmış, yetmemiş ergenekon ve balyoz ile dağıtılmış bu ordu.

  ama o zaman kimse akpye hesap sormadı.

  şimdi de şakşakçılığını yapıyorlar.

  neyse 3-5 zam daha yapsınlarda. belki yapmışlardır bile. az bu bir kısım hıyarlara.

  üstüne ekonomik yaptırım gelsin anaları ağlayacak. farkında değiller.

  rahip olayı daha yeni. doları 7 ye çıkardı trump tek başına. hala bu hıyarlar atar gider peşinde.

  he yavrum he.
 • iktidar acil bir karar ile şehirde yaşayan pkk'lılara operasyon yapmadıkça inanacağım bir fiiliyat olacak. netice olarak gerçekten pkk gibi terör illetine zarar vermek esas ise şehir yapılanması öncelikli hedef alınmalı. pkk'nın dağ kanadını yönetenler okumuş kafası çalışanlar. kertenkelenin kafasını koparırsan oynayan bedeni salak salak hareket eder neticede, pkk'nın ve uzantılarının şehir kanadı yerle bir edilirse dağdakileri indirmek kolay olacaktır. sınır dışında yaşayan kafalar kalır geriye ve büyük bir baskı oluşturur şehir kanadına operasyon.

  umarım ak parti bizleri şaşırtır pkk'ya ve uzantılarına ulaşabildiği her yerde operasyon yapar, netice olarak ak partinin halka karşı sergilediği tavırlardan çokca alınmış ve üzülmüş bir vatandaşım.
 • bu çok sığ bir yaklaşım. şu an yapılan operasyon akp'nin operasyonu değil, türkiye cumhuriyeti devletinin bir operasyonu, çok uzun zamandır konuşulan, planlanan ve fırsat bulunduğunda yapılacak bir harekattı, fırsat oldu ve başladı. hükümetten bağımsız, kim olsa mansur başgan da olsa ekrem başgan da olsa, kılışdar reis de olsa bu operasyon olacaktı.

  siyasiler ekmeğini yiyecektir o ayrı, ama 2. dünya savaşını bitiren churchil bile bir sonraki seçimde kötü ekonomiden dolayı kazanamamıştı. o nedenle bu operasyon rte ve akp'ye kısa süreli nefes aldırsa da seçime kadar süreçte ciddi bir fayda sağlamayacaktır.
 • olayı çözdünüz zekisiniz de pkk türk insanını vurmaya devam ediyor, müzakere de edilemiyor çünkü adamların istekleri arşa çıkmış. onu da bir deseydiniz.

  yoksa her beyni çalışan görüyor, siyasetçilerin çıkarına çalıştığını.
 • bu krizi savaşla bile örtemezler bu saatten sonra.
  savaşın heyecanı ve adrenalini bir iki hafta daha sürer en fazla, ondan sonra yine herkes kendi hayatına odaklanmaya başlayacak yavaş yavaş.
  2 ay sonra gelecek olan yüklü doğalgaz ve elektrik faturalarından sonra vatan millet sakarya bile kurtaramaz akpyi.
 • o kartı kıytırık bir rahip ajanları için harcadılar. ikinci kez önceki kadar etkili olmaz zaten itirafı bile geldi. (bkz: türk ekonomisini yok ederim)

  hiç bir çıkarımız yokmuş. teröristleri imha etmekten önemli bir çıkar mı var? şu saatten sonra isterse bir günde dolar yirmi lira olsun. türk milleti pkk'ın suriye'deki bütün inleri dağıtılmadan, sınırlarımızda türk dostu suriyeliler'den oluşan o koridor kurulmadan geri dönülürse asıl o zaman çıngar çıkarır.

  hiç bir şeyin örtüldüğü yok, bir kaç yıldır bütün diplomatik yollar tükendi ve hesaplaşma günü geldi. terörist sempatizanları daha çok ağlayacaklar. ağlasınlar.