• tam ismiyle ekpedeme friday udoh.

20 mayıs 1987 doğumlu, nijerya asıllı, oklahoma doğumlu, baylor mezunu power forvet. 2010 nba draft'ında golden state warriors tarafından 6. sırada seçildi.

(her ne kadar sevmesem de saygı duyduğum) camiamızın usta kalemi tim kawakami bu eleman hakkında şöyle demiştir: "warriors draft'taki en iyi 16 veya 17. oyuncuyu aldı... ama 6. sırada"

ben daha bir şey demiyorum.
  • ismail şenol fenerbahçe'nin teklif yaptığını ve beklediğini söylüyor. arkadaşı tanımıyorum ama kadro oluşturulurken titiz davranılması,acele edilmemesi doğru gibi görünüyor.yapılabilecek en doğru hamlelerle 3 ve 5 numara transferi yapıp semih'i de kadroda tuttukmu tamamdır.
  • obradovic'in de sonunda - bence biraz da yokluktan - uçanı kaçanı bloklayan, atletik ve şut tehdidi olmayan "kazma" pivot tercihine sıcak baktığını gösteren basketbolcudur. artık udoh olur, joey the kebaplover dorsey olur bilinmez ama bu tarz birinin geleceği belli oldu. olan bizim bojan dubljevic hayallerine oldu.*
  • mionel'e hitaben:kardeş kariyer yolculuğunu sıraladığın adam joey dorsey olmasın.

bu abiye gelince ise kendisi hakkinda fazla bilgiye sahip değilim.gazetede yazana göre hücumu zayıf,defansta ise sağlam.ama benim tercihim avrupadaki basketbol şartlarını bilen dorsey olurdu.
  • bu ne aq dedirten transfer hamlesi
  • obradovic'in garip bir tercihi olan uzundur. kendisi yılların takozu olup, savunmada caydırıcı olduğu için bugüne kadar ekmek yemiş bir adamdır. fakat ribaund katkısı veremez.
    fiziği bir pivot için ideal değildir, hatta zayıftır. özellikle bacakları zayıf.
    ama caydırıcı yapan sezgi ve zamanlamasıdır.
    hücumda ise orta mesafede eli düzgündur vesely'ye göre.
    bunun yanında iyi de pasordur. keza ayakları da boyuna göre hızlıdır.

bu tercihi garip yapan da bu. elinde vesely gibi biri varken onun kadar atletizmi olmayan, ondan daha iyi şut atan, ondan daha patlayıcı olmayan adamı neden tercih etti ki obra?
    kötü bir isim kesinlikle değil, ama bjelica gibi ceza kesen, drive eden, dahası şutunu yaratan bir uzun daha iyi olurdu diyorum. yoksa alınırsa takım savunması yine 1 gömlek yazar.
  • kimdir nedir, necidir yazdıydım ama sonra sildim kimse görmeden. valla tuhaf bi tercih. benzetmek gibi olmasın zoriç'in afrikalısı desem karikatürü çizmiş olurum herhalde. yine de savunma becerileri daha iyidir. görelim bakalım nasıl olacak.
  • vesely'nin yedeğidir. nba'de şu uzun yokluğunda milyon dolarlar hava uçuşurken tutunamıyorsa zaten şüpheyle yaklaşılmalı.

edit: iyi ki tutunamamış.
hesabın var mı? giriş yap