şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ios 12 ile gelen bir özellik. kaç saat, hangi kategoride, hangi uygulamada zaman geçirdiğinizi günlük ve haftalık olarak raporluyor.

tanımı geçecek olursam; ben korktum. günde ortalama 4 saat telefona bakıyormuşum. yani neredeyse haftada 1 gün, ayda 52 gün.

sağolsun apple bu özellik sayesinde beni telefondan uzaklaştırmayı başardı. allah razı olsun.

edit: yılda 52 beee
  • ayda beştir o 52 olsa duramazsın
  • öğrenmemle birlikte beni dehşete düşüren uygulama. günlük dört beş saatimi boş boş internette hangi uygulamalara harcadığımı gördüm. sandığımdan daha fazla zaman kaybediyormuşum.

süre sınırı ekleme özelliği ile bizim belirlediğimiz otomatik süre dolunca uygulamaya o gün için giriş yapılamıyor. umarım işe yarar. telefonunu çocuklarına veren ebeveynler için harika bir uygulama olmuş.
  • elindeki telefonu ve interneti boş beleş kullananları korkutan uygulamadır.

onun dışında ilk başta havalı görünen ama çok gereksiz bir uygulama. kullanışsız yazılmış. rahmetli jobs bu işi görse bunu yapan kafaları tırtıklı betona sürterdi kesin.
  • iosun günde 1 saat spor yapmaya vakit bulamayan bana 5 saat internette boş boş gezebildiğini farkettiren yeniliği.