şükela:  tümü | bugün
 • zarın o akşam maşallah akıyor olmasıdır.

  ekrem abi bu kadar çok kazanıp, safi rüzgar hüseyin'in paralarını ütmeseydi (bkz: ütmek), bunların hiçbiri olmayacaktı: sabri abinin giymemiş olsa götünün kıllarını public eyleyecek donunu görmeyecektik, ganyotçu işemeli sıçmalı ayine bulaşmayacak, özgür hebebini verip hem annesinin iran halılarını çaldırmayacaktı. kuyumcu piç oktay abimiz z raporunu alacak, hatta şahin kendini böyle deli gibi bi şey yapmayacaktı.

  tamamen zarın ibneliği. yani hüseyin haklı, ibnenin bel kemiğinden yapılmış bu zar.

  not: ibne derken birtakım homofobik ayrımlarda bulunmuyorum, ibnelik yapıp mahkemeye falan vermeyin.
 • kesinlikle sigaradır silah çekmeden önce o sigarayı yakmasaydı iki elini daha etkin şekilde kullanıp hüseyin'i vurabilirdi.
 • sebebi tam bilmiyorum ama bence haklı olan taraf hüseyin'dir

  iki zara 100.000 dolares verdiği ağır bir oyun kaybetmiştir. üzerine ekrem abi'nin barbut masasından kalkması, onun parayı kurtarma yollarını kapattığı için ekrem abi'ye nazikçe zardan düşme teklifi yapmıştır. ancak ekrem abi işi yokuşa sürmüştür, kardeşinin gücünü arkasına alarak -amcasının yanında sığıntı hayatı yaşayan- hüseyin'le dalga geçmiştir. havadan nem kapıp en olmadık yerde hüseyin'e silah çekmiştir. ekrem abi'ye sigaranın engel olmasını fırsat bilerek hızlı davranan hüseyin, ekrem abi ve adamını oracıkta harcamıştır. olay tamamen meşru müdafaadan ibarettir.

  not: sigara öldürür.
 • haksız olmasıdır. hüseyini sevmeyebilirsiniz ama bu tartışmada haklıdır. gayet de mahcup ve saygılı bir şekilde uğradığını düşündüğü haksızlık kaynaklı rahatsızlığını dile getiren hüseyine ekrem abi orantısız bir tepki göstermiştir ve olayların fitilini ateşlemiştir ve sonunda hayatını kaybetmiştir.
 • biladerinin sözünü dinlememesidir. çünkü biladeri ne zaman arabaya binse peşine 15-20 tane adam takıyordu dolayısıyla kumara o kadar adamla gelse hüseyin'in maçası yemezdi sıkmaya. ekrem abi biladerinin sözünü dinlemedi, sıkıldı ve bunaldı, dümenden taksi tuttu ve kendi başına hareket etti. mafya değil iş adamı olduğunu söyleyen ekrem abi kardeşinin sözünü dinleyip mafya gibi hareket etseydi bunlar kesinlikle başına gelmezdi.
 • hüseyin'i koparmasıdır.
 • single action silah taşımasıdır. ekrem abi mermiyi namluya verene kadar hüseyin double action makineyi çıkarttığı gibi patlatarak ikisini de indirmiştir.

  görsel
 • kumar, sigara gibi kötü alışkanlıklar.

  o son fırtı çekmese belki şu an hayattaydı ekrem abi. sigara paketlerine ekrem abi’yi koymak tiryakiler için yerinde bir sübliminal olacaktır.
 • ne zaman kalkacağını kimseye sormamasidir. hâlbuki hüseyin'in fikrine önem verebilirdi..
 • tabancasını atım yatağı dolu vaziyette taşımaması, kılıftan kütleye olacak şekilde atış talimi yapmaması, dahası kılıf kullanmaması.

  kılıf kullansa, kas hafızası oluşturacak kadar kılıftan kütleye talimi yapsa ve silahı da bizahmet dolu taşısa ölmeyecekti.

  iki kolda jandarmayla giden döner amma dört kolluyla giden dönmez ekrem abi.