şükela:  tümü | bugün
 • 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonuyla ilgili davaya atanan iki yeni savcıdan biri. diğeri (bkz: mustafa erol)
 • kendisi hanefi avcı'nın makamina belge koyan polislere soruşturma açan sonra da bu yuzden sürülen bir savcidir.

  denize düşen yılana sarılır misali.
 • başına gelenlerden sonra tekrar ihale ve rüşvet operasyonunda görevlendirilmesi, bilakis hanefi avcı'nın başına gelenlerden sonra ne olduğunu anlayıp soruşturma başlatmak isterken görev yeri değiştirilen bu savcımız için kaderin bi' cilvesidir son durum...

  akp'nin içine düştüğü durumu anlamak açısından ibretlik anlar yaşanıyor.
 • bu sabah itibariyle 17 aralık ile ilgili ilk iddianamenin yazımını tamamlamış ve başsavcı vekilliğine göndermiştir.
 • 17 aralik sorusturmasinda ali agaoglu ile birlikte 60 tane suphelinin yargilanmasini gereksiz gorup mahkemeye takipsizlik karari aldirtmistir. sirada reza ve bakan cocuklarini aklamak var. ha ilerde akp iktidardan gidince bu durust ve korkusuz (!) savci icin bir sorusturma acilir mi gorucez...
 • facebook'taki türk fizik topluluğu adlı grubun yöneticisi, grupta ortaya bol düşünmeli sorular atan istanbul üniversitesi fizik bölümü profesörü, öğretim üyesidir.
 • 17 aralık şüphelilerini bir daha asla temizleyemeyecekleri bir leke ile başbaşa bırakan bir karara imza attığını düşündüğüm savcıdır. karar gerekçesinde milyonlarca dolarlık yolsuzluğa ilişkin delillerin gerçekliğini kabul etmiş, ancak usulsüz toplandıkları için beraat talebiyle mahkemeye sevketmek yerine, takipsizlik kararıyla olayı kapatmayı tercih etmiştir. artık zanlıların isnat edilen suçlar hakkında savunma yaparak kamuoyu vicdanında aklanma (!) imkanları kalmamıştır. zafer çağlayan'ın saat sordu diye saldıracağı herkese karşı sayın savcının sorumluluğu devam edecektir *. ileride (kendisi dahil) evlatlar babalarının ismini internette arattıklarında yaşayacakları hissiyatın da sorumluluğunu üstlenmiştir.
 • internette hiçbir şey kaybolmaz, silinmez. yıllar sonra çocukları babalarının adını google'da aradıklarında bu yazılanların hepsini okuyacaklar ve ne karşılığında takipsizlik kararı verdiğini merak edeceklerdir.
  olmayan hukukumuzun kapkara bir kilometre taşıdır.
 • abd mahkemelerinde milyonlarca dolar rüşvet dağıttığını itiraf eden reza zarrab hakkında türkiyede takipsizlik kararı veren savcı.

  saygın bir meslek olarak kabul edilen savcılık mesleğinin bir mensubu olarak bu kadar utanç verici bir duruma düşmeyi tahayyül etmek zor. etme bulma dünyası herhalde.