şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
9965 entry daha
 • gönülleriin başkanı.
 • esenyurt ve kucukcekmece ilcelerine daha cok vakit ayirmasi gereken baskan. bu ilceleri uzun sureden sonra chp kazandi ve bu ilceler yogun nufusa sahip. bu ilcelerde yogun katilimli toplantilarla kararsiz secmenin fikrini degistirmek daha kolay olabilir. ayni sekilde bagcilar ve esenler ilcelerinde carsi pazar gezmesi iyi olacaktir.
 • imamoğlu'nda vizyon varsa istanbul'u doğan kuban'ın danışmanlığında yönetir. ama karadeniz'li inşaatçı zihniyetiyle zor.
  slogancılıktan sıyrılıp şunu düşünemiyorlar; türkiye aslında istanbul'dan yönetiliyor. haliyle böyle olunca biz cumhuriyet olmuyoruz. bir şehri kazanmak uğruna koca ülke rezil edildi dışarıda. herkes kendi fatihinin peşine takılmış, her şey güzel ya da daha da güzel olacakmış. hiçbir şey güzel olmayacak.
 • çok saygılı bir insan.

  rakipleri tarafından tartışma ortamına sokulmaya çalışılıyor. bu oyuna geleceğini sanmıyorum. öyleki muharrem ince bu hatayı yaptı ve zararını gördü. kendisi yapmayacaktır.

  sakin ve güler yüzlü duruşunu hiç bozmasın.
 • 1919 baharı'ndan 2019 baharı'na...
  (bkz: 100 senede bir türklere muhteşem lider gelmesi)
 • ekrem imamoğlu seçimi twitter'da kazanmadı. dün şirinevler semt pazarında yaptığı gibi halkın arasına girerek kazandı. cüzdanındaki para alacaklarına yetmeyen pazardaki yaşlı teyzelerin elini tutarak, öperek kazandı. ona kardeşi gibi sarılan moralsiz kadınlara gülümseyerek kazandı. çocuklar, gençler siyasilerin yakınına yaklaşamazken, bütün kampanyasını o gençlerin o çocukların ona söyledikleri ile şekillendirdi. sokakta fıstık satan cebrail “utanmayacak, okuyacak” dedi, berkay'ı yanına aldı "her şey çok güzel olacak" dedi. insanlara güven verdi, "sizin derdinizi ben çözerim" diye kendine inandırdı. hepimizde "belki çözemez ama sonuna kadar uğraşır" umudu oluştu.

  bu dünyada en zor şeylerden biri ihtiyacın olduğunda yanında birilerini bulamamaktır. bu adam insanlara yanınızdayım umudu veriyor. ekrem imamoğlu denince insanların aklına umut geliyor, beraber olmak geliyor. "her şey çok güzel olacak" sözü durduk yere bu kadar tutmadı.

  ekrem başkan pazarlarda, sokaklarda, vapurlarda mücadelesine devam etsin. bütün gücünü sahaya ayırsın, çözülen kalabalıkların elini tutsun, dokunsun. twitter'daki, sözlük'teki troll ordusunu seçmenine bıraksın, trollerin sesi gittikçe artacak, normaldir, yıkılan her şey gürültü çıkarır. biz onları oyalarız. elimizden geleni yaparız. hiç bir şey olmasa bile, 200 liralık imla katili tt'leri pompalayan trollerin tatlı telaşını izlemek için, havuz medyasının en yeni akıl dışı ve rezil haberlerini görebilmek için ya da ne bileyim lan, sırf "rte kiybidiciği siçimi girmiz" diyen tatlı su kahinlerinin seçim akşamı yüzünü görmek için yaparız. nasıl diyordu will smith abimiz o filmde;

  "bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. insanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. git ve al. o kadar."
 • sakinlik tanrısı
 • (bkz: #90137533) entry'e ek olarak; https://youtu.be/utjm94vnork?t=363
 • kendisine oy verenlerde anlamsız bir rehavet var. aynı ysk, aynı aa, aynı rte ve aynı sistemle seçime gidiyoruz. kararsızlar ve akp seçmenini hedef almalı. akp bunu hayat-memat meselesi yaptı. tekrar kazanamazlarsa çalınma masalı iyice su yüzüne çıkacak. diyecek lafları kalmayacak. şu aa'ya alternatif sistemin de sağlam olmasına dikkat etmeli.
530 entry daha