şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
11310 entry daha
  • (bkz: küçükkaya'nın imamoğlu'na sorması gereken sorular)
    (bkz: pkk benim için yok hükmündedir)

şaka mı bu adam?
    güvenlik şeridine raylı sistem yapacağını söyleyen adam istanbul'u yönetecekmiş, peeh!
  • siyasette sevgi dilini ne kadar özlediğimizi fark ettiren kişi.
  • chp'li militan ismail küçükkaya'nın az önce yalancı çıkardığı eski beylikdüzü belediye başkanıdır.

https://twitter.com/…_tr/status/1138542670060695553
  • öncelikle oy vermeyen birisiyim. bundan sonra da vereceğimi sanmıyorum.

düşünsene şimdi, sen binali'ye oy veriyorsun, onunla beraber bonus olarak oğlu, akrabaları, arkadaşları vs hepsi birden gelip çöküyor. sen binali'ye değil onlara oy vermiş gibi oluyorsun.

ekrem imamoğlu konusuna gelelim. bana kalırsa cehabelilerin çapsızlıklarını ifşa eden bir aday. adamın, normal şartlarda ne cehabeyle, ne akebeyle ilgisi var. ama bir anda cehabenin vatan kurtarıcısı oldu. şarlo filmlerindeki gibi...

geliyor bunlar trabzon'dan, baba, kardeşler falan. beylikdüzü'ne yerleşiyorlar. bir hırsla paraya saldırıyorlar. laz müteahhitlerin yolundan gidiyorlar. inşaat işlerine giriyorlar. bu işlerde rakiplerini falan harcalamarı gerekiyor. mafyatik olayları oluyor.

semtlerinde iyice palazlanıyorlar. para dersen para, güç dersen güç. onlarla aynı poziyonda olan herkesin gittiği yoldan gidiyorlar. aralarından en parlak olanı siyasete sokacaklar.

bu arada söylemeyi unuttum, sağ görüşlü bir aile. anne tarafında sol görüşlüler var ama, baba imamoğlu çevresindeki örgütlenme hiçbir zaman sol partiye oy atmamış. ama sağ partiden aday olamayıp sol partiden oluyorlar.

muhtemelen bunu bilinçli bir tercih olarak yapıyorlar. beylikdüzünün ağası olmuşlar, seçmenin sol eğilimli olduğunu farkediyorlar. belki de ailenin reisi, mutlak otoritesi olan baba imamoğlu farkediyor ilk:

- oğlum ekrem diyor, sen bir git cehabe'den bir yokla, eğer cevaz verirlerse onlardan aday ol.

bu söz herkese bir garip geliyor. cehabe mi? şu "vatan hainleri" falan mı?

büyük ağabey diyor:

- cehabeli tanıdıklarımız var ya, kötü adamlar değil onlar.
    - onlar da insan!
    - kazansan bir tek ordan kazanırsın. akebe'ye, mehabeye hayır yok bu semtte!

diyor baba. ekrem'in kafasına yatıyor. içi kıpır kıpır oluyor. kaç zamandır akp'den mi girsem, mhp'den mi girsem diye kendi kendini yiyip, beylikdüzü'nde ikisinin de şansı olmaması yüzünden işin içinden çıkamıyorken, bu sefer haberler iyi. oldu bu iş.

anneden helallik istiyorlar. anne diyor:

- bak cehabe'ye girdim diye gavur olmak yok. namazını orucunu bırakmayacaksın. yoksa hakkımı helal etmem sana.

söz veriyor ekrem. annesinin elini öpüyor. sonra partiye gidip harcı yatırıyor. cehabe bakıyor, semtte epey karadenizli var, diyor, tamam hemşhericilikten yürüyelim. tutuyor plan. daha büyük olarak tasarlanıyor bu sefer.
  • yine malum partili orospu evladı troll’leri başlığında ağlatan istanbul belediye başkanı.

o küçük beyninizle algı yapmayın kimse yemiyor sevgili annelerine marmaray döşediğim paralı köpekler.

kaç paraysa viziteniz söyleyin neyse parası verelim de biraz da bizim için havlayan etrafa.

siktiğimin beyinsiz sığırları.
  • durmadan, nefes almadan yalan söyleyen kişi. agresif ve bir o kadar da itici oluyor her gün. adama evet hayır sorusu soruyorsun 3 saat konuşuyor. az, çoktur ekrem bey. sade ve yalın olun.
  • "... şüphesiz ki o bilezik gibi geçirendir, geçmesi gerekenlere.."
  • karşısında binali yıldırım çapsızı varken işi çok basit.
    binali yıldırım hala ak partili seçmenini yüzünden anladılar oy pusulasını eksik verdiler yalanıyla insanları kandıracağını sanıyor.
    erdoğan bile bu kadarını beklemiyordu ysk ya keşke seçimi iptal ettirtmeseydik diye hayıflanıyordur.aklı ve gazı vereni 4 gündür dövüyor herhal hala ortada yok.

garibim soylu da erdoğan ın varisi olacam diye kendi kariyerini bitirdi gram akıl yok bak berat napıyor sessiz usulca fırtınanın dinmesini bekliyor.

soylu ve binali'nin aynı mehmet özhahahahaseki gibi ortadan kaybolmasına son 11 gün.
  • "bir duyum aldım, bir bilgi geldi, umarım doğru değildir." laflarını seriye bağladı efenim, durduramıyoruz...

hepsi mi yalan çıkar be pinokyo...
2057 entry daha