şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
13260 entry daha
  • ikinci kez istanbul bşb başkanı seçilen kişi. hakkı gasp edilmişti. millet bu hakkı yine kendisine teslim etti.
  • orospu evladı aktrollerin 00:00 mesaisi yapma sebebi.

gerçi diğer yandan da 50.000$’lık hermes çantayı savunuyorlar cansiperhane ahlaksız orospu evlatları :)
  • başkanım atm kartını iptal etmeyi unutuğunuz orospu çocukları var.

bankamatikçi itlerin hakkından gelecek kişidir.
  • güzel istanbul'un güzel başkanından isteğim var.

bu tarih kokan istanbul'un meydanlarında biz insanların-turistlerin faydalanacağı tuvalet ve su olmalı. yabancı ülkelerde görüyoruz insanların tuvaletleri geldiği zaman ücretsiz bir şekilde girip yapıyor. susuyan insanda meydanlarda temiz olan sudan ücretsiz bir şekilde faydalanıyor.

ücretsiz tuvalet ve su bu şehre ayrı bir hava katar bence bu konuya önem verilmeli.
  • (bkz: #91821999)
  • eminim danışmanları da okuyodur buraları. bir genç ve istanbullu olarak öncelikli isteğim kendisinden mimarisiyle hayran bıraktıran, ışıklandırması ve dekoruyla çalışma ortamı oluşturan büyük ve geniş bir kütüphane. daha sonra gece ulaşımı ve halledilir. uzun süre boyunca bu kentte unutulduk bunların harici bizlere sosyal yaşam alanı oluşturulmasını istiyorum. açık hava sinemaları, tiyatrolar kısaca iksv'nin festivalleri arttırılrsa harika olur. ekonomi kötü olabilir, bizim için en yorucu olanı arkadaşlarımızla oturup muhabbet edebilecğimiz maçka parkı gibi yerlerin kısıtlı olması. bunlar da halledilirse tadından yenmez.

seçim boyu desteğimizi esirgemedik, tek isteğimiz başarılı olmanız o sebepten yaptığınız her yanlışı da eleştireceğiz.

gençliğimiz ve bu ülkeye dair hayallerimiz var. allah yardımcınız olsun.
  • göreve tekrar başladığına göre ufak bir temennimi yazayım buraya

öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun yeni görevi umarım çok başarılı olur umarım ‘herkes’in başkanı olur umarım tüm vaatlerini gerçekleştirir

bunu neden mi yazıyorum çünkü vaat verip verdiği vaadi unutan koltuğa oturunca ona o koltuğu bahşedenleri unutan kısacası oy veren vermeyen bizi yani halkı unutan siyasetçilerden bıktım

bugün nasıl herkesi kucaklıyorsa yaptığı siyaseti 3 sene bilemedin 5 sene sonra da herkesi kucaklar umarım kısacası inşallah hiç değişmez çünkü ben 20 sene sonra bu yazdığıma bakıp endişelerimin ne kadar yersiz olduğunu anlarım inşallah

son söz olarak sevdiğim birinin çok sevdiğim cümlesi ile nokta koyayım

...gelecek güzel gelecek...
    umarım imamoğlu bunu başarır nokta!
  • aday olana dek tanımadığım kişiydi. üstelik ben esenyurt'ta oturuyorum, hemen yan ilçemiz beylikdüzü ve adam oranın başkanıyken ismini dahi bilmiyordum. yanlış anlaşılmasın ama diger yakin ilçelerin belediye başkanlarını bilirdim; büyükçekmece, avcilar, küçükçekmece gibi. aday ilan edildiğinde ilk yorumum şu oldu: "kılıçdaroğlu akp ile anlaşmış, istanbul'u hediye ediyor"
    istanbul büyükşehir'i kazanmak için en doğru adayın o zaman muharrem ince olduğunu düşünmüştüm. ama epey yanılmışız. işin açığı mart ayından itibaren kendisinin tanınırlığı artmaya başladı ve youtube'da pazar ziyaretlerine denk geldim, bu sefer dedim ki bu adam epey çalışıyor ve ilgi görüyor, cok iyi oy alir ama yine de kaybeder dedim ama 31 mart gecesi bizi göt etti kendisi. ve derken secim iptal edildi, mazbatasi elinden alindi.
    23 haziran günü oy kullanmaya gittim, oradaki tanıdık chp'liler bana musahit eksigi oldugunu ve müşahit olur musun dediler, ben de kabul ettim ve oldum. sandıklar kapandı ve sayim basladi. ilk 15 oy akp cikinca dedim ki aha boku yedik, akp aliyor bu sefer dedim derken arkadan chp oylari cikmaya basladi. imamoğlu bizim saydigimiz sandikta 100 e ulasirken, binali yildirim 55 teydi ve sayim sonunda, imamoglu 155 oy, binali yildirim 110 oy aldi. ve bu fark istanbul geneline de yansıyarak muazzam bir farkla ekrem imamoğlu istanbul büyükşehir belediyesi başkanlığına ikinci kez seçildi.

imamoğlu'nun başkan seçilmesiyle beraber de hastalıklı muhalifler/solcular ortaya çıkmaya başladı. "imamoğlu seçildi ama akp'den farki yok", "imamoğlu geldi ama ibb sosyal tesislerinde alkol satttirmayacakmış", "imamoğlu karma havuz yapmamakla övündü, gerici biri" diye yorumlar yapılmaya başlandı. yani bunu demek istemiyorum ama bunu diyenlerin birçoğunun tuzu kuru. belediye tesisinde alkol satilsa "aa orası varoş yer, ben orada bira icmem" diyecekler. veya havuz mevzusuna gelelim, yahu bu chp kitlesini bu insanlar kadıköylü chp'liden ibaret görüyorlar sanırım, ben esenyurt'tayim buradaki chp'lilerin de birçoğu karma havuz olsa oraya gitmez, çünkü kendilerine uygun bulmazlar, havuz karma olsa oraya gidecek kadın sayısı yuzde 90 azalir. zaten karma diye de bircok erkek, kadin gorme amacli gider, sanki bilmiyoruz insanları.
    yerel seçimlerin iki yonlu sonucu var, birincisi siyaset anlaminda ikincisi hizmet anlaminda.
    siyaset anlamindan baslayacak olursak tam 25 yıl sonra chp hem ankara'da hem de istanbul'da belediyeleri alarak iktidar olmuş ve bu sayede bu sehirlerin varos kesimlerine temas edebilecek, onlari memnun edip genel secimlerde oy alabilecek duruma gelmiş ve adamlar cikip diyor ki "tososlordo boro yok", yahu kardeşim sen zaten 4-5 bin lira ve ustu maas alan bir insansin, her turlu sosyal aktiviteni rahatca yapiyorsun, yeri geliyor bara gidip birani da iciyorsun.

hizmet anlamindan devam edecek olursak bugun istanbul'un en büyük problemi yesil alan eksikligi, bunun yaninda belediyenin kasasindan yandaslara milyonlarca tl para akitiliyor, yıllardır metrolar akp'nin kale ilcelerine yapiliyor, diger yerlere hizmet gitmiyor. imamoğlu ne dedi? bugun betonlasmanin en yoğun olduğu yer olan esenyurt'a beylikduzu yasam vadisi benzerinde yer yapacağını soyledi yandaslara belediye bütçesinden para aktariminin kesilecegini soyledi. metro hattını da en az iki katina çıkaracağını soyledi. daha ne olsun?
  • kendisiyle ilgili gittiğim birçok haberden hatıram vardır;
    2016 yılında kendisi beylikdüzü belediye başkanı iken cezaevindeki "kader mahkumlarına" kitap ve erzak gönderen bir yardım derneğini ziyaret ettik. biraz sohbet biraz muhabbet derken ekrem başkan kürsüye çıkıp konuşmaya başlayacak. o konuşmaya başlamazdan evvel benim telefonum çalmaya başladı. zil sesimde godfather filminin müziği. telefon acı acı çalıyor cebimde. çıkarmaya utanıyorum. herkes birbirine bakıyor ortamda buz gibi bir sessizlik var.
    ekrem başkan hiç kendini bozmadan;
    "kalyan aç bakayım şu telefonu da kime racon kesmeye gidiyoruz buradan de bakayım" dedi.
    hep birlikte güldük.
    ben de hafif surat kızarıklığı.
    "estağfurullah başkanım" dedim,
    dernek başkanına döndü;
    "bizim kalyan da kader mahkumu oldu şimdi" dedi...
    tekrar gülüştük.
    velhasıl kelam; ekrem imamoğlu'nu, 2014'ten beri gazeteci olarak izler takip ederim. bugün geldiği nokta asla tesadüf değildir. 5 yıl evvel; "bu adam ileride chp'nin ibb adayı olur" diyorduk oldu, başkan da oldu. darısı daha güzel mevki ve makamlara inşallah.
1742 entry daha