şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
18695 entry daha
  • bende yeri yavaş yavaş eksiye doğru giden istanbul belediye başkanı. sanırım işe başladığından beri hayatıma ciddi manada dokunan 2 ya da 3 işi oldu. bir tanesi su indirimi, bir tanesi ispark'larda istanbulkart geçmesi, bir diğeri de iett zammı.

onun dışında hep şov peşinde gördük başkanı. oturduğumuz yeri chp, akp'den aldı mesela. kışın ortasında bir iski çalışması başlatıp asfaltı söktüler, sonra da saçma sapan bir asfalt yapıp yolun içine ettiler. arabayla giderken 10-15 km'den fazla hızlanamıyoruz, yoksa amortisörleri elimize alıcaz heralde.

her şey çok güzel olacak dedik ama, kinayeli bir anlamda mı kullandık emin değilim. biraz daha halka hizmet konusunda gözle görülür şeylere geçilmeli, daha az polemik, daha çok iş. neden başa gelindiği anda bu megabüs için çalışmalara başlanmadı mesela? tamam önümüzde 5 sene var ama, şehrin ana ve en önemli konusu ulaşım. ben evden metrobüse, arabayla gideceksem, toplu taşımalar tıklım tıklım olup beni evden çıkmaktan soğutacaksa o şehirde nasıl mutlu olabilirim? şehrin eksiklerini giderin, daha çok herkesin hayatına dokunacak işler yapın, sonra zaten devamı gelir.
  • beklenilen, müjdelenen o kişi bu kişi değil maalesef.
    gereksiz millete umut pompaladı, laf cambazlığı yaptı, çok konuştu.
    e insanlarda malumunuz olarak geçmiş konuşmalarından bugün yaptıklarını kıyaslıyor haklı olarak, tam bir hayal kırıklığı, umut tacirliği..

türk insanı güzel konuşan, kendini iyi pazarlayan insanı sever ama icraate de bakar. sıfır icraaatla bu işler yürümez.
    sütle, kreşle koca şehiri yönetemezsin.
    geleceğe yönelik hiçbir projesi yok, umudumu kaybettim başkan, sen de herkes gibi çıktın.
    en baştaki o havan, o atmosferin nazarımda kayboldu.
    umarım başarılı olursun beni yanıltırsın.. çok isterim bunu.
  • hız kesmeden çomar kudurtmaya devam eden adam.

şimdi de oyuncu olduğu iddia edilen birine hukuk bürosu aracılığıyla gönderdiği uzlaşma şartlarını dillerine dolamışlar. vay efendim şantaj, vay efendim tehdit, yok mafya mısın bilmem ne.adamlar hukuktan o kadar uzak ki hukuki süreçleri ve haklrın illegal olduğunu düşünüyor. öte yandan oyuncu olduğu iddia edilen kişi tivitlerinin arkasındaysa ve hukuki bir sakıncası yoksa ne diye ortalığı yaygaraya veriyor?

sözlük çomarları gene gece mesaisinde. kudurun ulan hahahah.
  • kendisi geldikten sonra istanbul'un hiç bir sorunu çözülmemiştir. kendisine oy vermiş birisi olarak söylüyorum. ekrem imamoğlu'nun suçu mu bu onu da bilmiyorum ama bildiğim bir şey var istanbul'da hiç bir şey değişmedi.

trafiği aynı rezalet, metrobüs'ü aynı rezalet, metrosu aynı, otobüsü aynı. her şeyi aynı. sorunlar oldukları yerde duruyorlar. zamanla daha da büyüyorlar. en büyük gündemi deprem olmalı bu şehrin. onun için de alelacele bir plan yok gördüğüm kadarıyla. bakalım neler olacak.
  • ön plana çıkmasının ve de ibb başkanı olmasının tek sebebi milletin içinde biriken erdoğan aleyhtarlığıdır.

halk ne yapıp ne edip karadenizli siyasetçileri siyasetten uzaklaştırmalı, çoğu adam kayırıyor, agresifler, ağızları bozuk ve bir noktadan sonra sevimsizleşebiliyorlar. (buradan hakkaniyetli karadenizli siyasetçilere selam olsun, onlar bu saydıklarımın dışında)

(bkz: karadenizlilerden siyasetçi olmaz)
  • kendisinden istanbul'u viyana, lüksemburg veya amsterdam gibi bir şehre dönüştürmediği için umut kesilen ibb başkanı.

ulan girin bakın ibb'nin sitesine, imamoğlu'nun sosyal medya hesaplarına, neler yapıldığı oralarda her gün yazılıyor, anlatılıyor.

iyice delirdiniz amk. adam "trafik sorunu çözülmedi hala" demiş ahahahah. lan kendimi bildim bileli trafik olmayan antalya'da bile iş çıkış saatlerinde trafik oluyor belli yerlerde artık. ne yapsın adam? istanbul'u düzleyip yeniden mi kurgulasın? simcity mi oynuyoruz?
  • ahahahahaha istanbul’un trafiğini, metrobüs kalabalığını çözmedi diye eleştirilen 8 aylık belediye başkanı. bu sorunun çözümü basittir;

kardeşim öncelikle pılını pırtını topluyorsun yanına da 5-10 milyon kişiyi alıyorsun ve memleketlerinize siktir olup gidiyorsunuz.

bizde ferah bir istanbul’da rahat rahat yaşıyoruz böylelikle. sorunun çözümü bu kadar kolay.

karşısına çıkarılan alternatifte cinali’ydi. bazı vasıfsızlar için ideal başkan adayı tabi cinali, kendileri gibi.
  • istanbul'un ulaşım planında minibüslere ve özel halk otobüslerine yer vermeye devam ederse benden oy alamayacak bir sonraki seçimde. bir yerde otobüsle aynı güzergahı paylaşan minibüs 15 tane falan geliyorsa iki otobüs arasında bu parayı neden devlet kazanmasın da saman basar gibi yolcu basan minibüsçü kazansın.
  • trafik sorunu: x
    yeşil bir istanbul: x
    sosyal adalet: x
    istihdam: x
    temiz siyaset: x (meclis üyesine küfür)
    antrikot: x

süt: +
    sel sonrası plaj keyfi: +
    deprem sonrası kayak keyfi: +
    zam: + (katmerli)
186 entry daha