şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
18821 entry daha
 • " milyonlarca yurttaşımız evde ve gelecek kaygısında. bu süreçte sadece 50 bin aile ibb’ye sosyal yardım talebinde bulundu. geçim kaygısı yaşayan milyonlara destek olmak yerine bugün kanal istanbul ihalesi yapanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. "

  https://twitter.com/…glu/status/1243124023447486464

  " istanbul’da hala 1 milyon kişi toplu taşıma kullanıyor. oysa salgının en kritik sürecinden geçiyoruz. hükümetten talebimiz; türkiye çapında olamıyorsa en azından istanbul’da kısıtlı ve kontrollü bir sokağa çıkma uygulamasına acilen gidilmeli. toplum sağlığı her şeyden önemlidir. "

  https://twitter.com/…glu/status/1243130647788621826
 • ulan bu adamı siz seçtiniz şimdi de köpeksiz sokak istiyoruz diye anıra anıra buraya yazıyosunuz. ulan salak bura beyaz masa mı ? madem köpek istemiyosun belediyeye zabıtaya mesaj atacaksın buraya değil embesil.
 • "30 mart – 5 nisan 2020 tarihleri arasında kutlanacak “kütüphaneler haftası” kapsamında 200 bin kitabı, kütüphane, okul ve üniversitelere bağışlıyor"

  kütüphane haftasında 200 bin kitap hediye edeceğiz

  ibb

  kendisinden de böyle bir proje yakışırdı. corona'dan dolayı her şey aksamış, tüm dünyada normal düzenden çıktığımız bugünlerde, belki aksayacaktır edecektir orası hakkında bilgim yok. fakat ben youtube'da görünce kendisini takdir etmek ve başkalarına da örnek olması maksatlı paylaşmaya çalıştım. çünkü bu kadar ince düşünceli ve tüm topluma faydalı bir şeyi düşünmek dahi önemli. eğitim sayesinde toplumumuz çağı yakalar ve daha iyi olur. insanların yararına işlerin artması ve iyiyi gördüğümüzde değerini bilip, bunu dile getirip takdir edersek hem başkalarına da örnek olur, hem de duyurusunu gönüllü olarak yapmış oluruz.
 • doğal yaşam alanı sokaklar olan ve imamoğlu döneminde köpeklerin sokaklara salındığını sanan bazı köpekleri başlığı altına seren alt tarafı bir belediye başkanı.
 • istanbul'da şeffaf, dürüst ve liyakate dayalı olarak istihdam sağlayan vizyon sahibi insan.

  engin gibi binlerce kardeşimiz iş bulacak
  "10 mar 2020
  çılgın projeler yerine istanbul’un gerçek sorunlarını çözecek işlere yatırım yaptık ve karşılığını aldık.

  istihdam ofislerimiz, engin kardeşimiz gibi binlerce kişiye iş olanağı sağlıyor.

  bu yıl sayısı 11’i bulacak ofislerimiz istanbul’un her bölgesinde hizmet verecek.

  http://bio.ibb.istanbul/"

  +
  ikinci örnek
 • sen hangi akla hizmet bu ortamda otobüsleri azaltıyorsun? diye sormak istediğim ve cevabını çok merak ettiğim.
 • yine bir kaç trollü havlatan başkan. algı kasan paralı itleri görmezden gelelim. mesai saatlerinde seferlerde bir azalma yok. eğer birine çemkirmek istiyorsanız ve götünüz yerse malum zata çemkirin. sokağa çıkma yasağı ilan etmeyen, insanları hala işe gitmek zorunda bırakan, halk için para yokken kanal istanbul için para bulabilen kişiye çemkirin.
  biraz şerefiniz varsa bunu yapın.
  ama siyasal islamcıda şeref ne gezer.
 • 15 milyonluk istanbul'da virüs önlemlerini arttırmak yerine kanal istanbul ihalesi'ni dert eden kişi. tey allahım ya.
427 entry daha