şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
19803 entry daha
 • bellini'nin yaptığı düşünülen tarihi fatih sultan mehmet portresini almasının islam rönesansı altmesajına dair doğru tespitler içeren bir soner yalçın yazısı için; https://www.sozcu.com.tr/…lu-simdi-kazandi-5901796/

  klasik yöntemlerle chpli bir aday asla erdoğan'ı yenemez. o yüzden çok farklı, yeni ve topluma mesaj verecek işler yapılmalı ki, fatih portresi bu konuda muazzam başarılı bir hamle oldu.
 • onursuzların hala fatih sultan mehmet han a ait olmayan türbe üzerinden iftira attığı başkan.
  ayrıca o portre "bellini nin atolyesinden çıkma" bellini ye poz verilmiş değil.
  siyasal islamcılar bu ülkenin kanseridir. ayrıca hepsi akıl almaz cahil.
 • malum bıyıklı şahıs aynı portreyi 10 katı ücretle alsa kendisini peygamber ilan eden %51 tarafından asrın lideri ecdadı ülkeye getirdi diye önünde secde edilip namaz kılarlardı. . tablonun değil bıyıklının

  şimdi başkana mok atmak için ellerinden geleni yapıyorlar ... klasik feto hamlesi geçiniz ..
 • an itibariyle tevfik göksu hayranlarının hışmına uğrayan başkandır.
  bazen diyorum ki "acaba imamoğlu'na bir daha oy vermesem mi?" sonra trollerin nasıl kudurduğunu görüyorum ve mutlu oluyorum.
 • bu tuzu kurunun peşinden koşacak kadar ahmak olmak için ya akp seçmeni kadar uykuda olmak ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olmak gerekir. adamın her hareketinden samimiyetsizlik akıyor.
 • istanbul' un entegre ulaşımını geliştirmeye devam eden başkan. şu anda 7 metro, 1 tramvay hattı yapılıyor. buna ek olarak füniküler hattının çalışması başlıyormuş.

  "rumeli hisarüstü-aşiyan füniküler hattı'nın çalışması 20 temmuz’da başlıyor. metro hattını sahile bağlayacak projeye eklediğimiz iskele ile deniz ulaşımı bağlantısı da sağlanacak."

  kaynak
 • istanbul'un köylerine 3.5 milyon fide dağıtılmış. mahsuller toplanmaya başlamış.
  ibb, seraların kontrollerini yapıyormuş. pazarlarda organik, sağlıklı ürünler satılacak.

  yanlış hatırlamıyorsam, satılamayanların hal fiyatlarından geri alınacağı ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı söylenmişti.

  https://twitter.com/…ist/status/1277875027896160261

  edit: ürünlerin "organik" olmasıyla ilgili bir uyarı geldi. çiftçi teyzenin "taze dalından organik yetiştiriyoruz" demesi üzerine organik ürün yazmıştım. bir ürünün organik olabilmesi için hiç ilaç ve katkı maddesi kullanılmaması gerekiyormuş. *

  ürünler "organik" sayılmaz ama şurada söylediğine göre ziraat mühendislerinin denetimi ve desteği ile yapılıyor, zaten video'da bahsediliyor:

  "...üretimin her aşamasında çiftçiler ziraat mühendislerinden bilgi ve destek alabilecek. çiftçi ürünü istediği gibi satabilecek, satamadığı koşulda ibb devreye girecek. çiftçinin ürününü, hal fiyatı üzerinden satın alacak. alınan ürün de ihtiyacı olan ailelere ücretsiz dağıtılacak. bununla çok önemli bir sosyal amaç, güçlü bir yardımlaşma sağlanmış olacak.

  iyi tarım kriterlerinde üretim

  verilen hibelerle, tarımsal üretimde çiftçinin önemli maliyet yükü ortadan kalkarken,
  kentin toprağı ile en iyi şekilde uyum sağlayacak domates, salatalık, biber, patlıcan ve karpuz çeşitleri tohum veya fidelerinin çiftçilere verileceğini de bildiren atalık, uzman ziraat mühendislerinin de üretimin her aşamasında çiftçinin bilinçli üretim yapması için yönlendirici görev üstleneceğini anlattı. atalık, “gübre ve tarım ilacı kullanımını mühendislerimiz gözetiminde uygulatarak çevre ile uyumlu, çiftçilerimizin ve halkımızın sağlığını koruyan iyi tarım kriterlerinde üretimi hedefliyoruz” dedi."

  kaynak: https://www.ibb.istanbul/news/detail/36708
 • yeni (bkz: ali müfit gürtuna)
  vasat ama çalışıyor.
 • (bkz: kolpacı)
  (bkz: mağdurum da mağdurum)

  şimdi de bir özel halk otobüsü şoförünün videosu ile kendine mağduriyet alanı açmaya çalışılıyor.

  yok belediye otobüsleri boş gidip geliyormuş, yolcu almıyormuş, imamoğlu'nu başarısız göstermek için böyle yapıyorlarmış!

  yalana bak amk!
  sabahtan akşama kadar belediye otobüsleri ile dog fight yapan, belediye otobüsünün yolcularını kapmak için trafiğin anasını siken özel halk otobüsü şoförleri, bir anda kanatlanıp melek oldular ve "belediye arabaları neden yolcu almıyorlar" diye ağlıyorlar.

  tabi yersen!
332 entry daha