16080 entry daha
  • (#109588797) belediyelerin sanat, edebiyat ve spora yatırım yaptığını destek olduğunu bilmeyen siyasal islamcı cahillerin laf soktuğu başkan.
  • bellini'nin yaptığı düşünülen tarihi fatih sultan mehmet portresini almasının islam rönesansı altmesajına dair doğru tespitler içeren bir soner yalçın yazısı için; https://www.sozcu.com.tr/…lu-simdi-kazandi-5901796/

klasik yöntemlerle chpli bir aday asla erdoğan'ı yenemez. o yüzden çok farklı, yeni ve topluma mesaj verecek işler yapılmalı ki, fatih portresi bu konuda muazzam başarılı bir hamle oldu.
  • onursuzların hala fatih sultan mehmet han a ait olmayan türbe üzerinden iftira attığı başkan.
    ayrıca o portre "bellini nin atolyesinden çıkma" bellini ye poz verilmiş değil.
    siyasal islamcılar bu ülkenin kanseridir. ayrıca hepsi akıl almaz cahil.
  • an itibariyle tevfik göksu hayranlarının hışmına uğrayan başkandır.
    bazen diyorum ki "acaba imamoğlu'na bir daha oy vermesem mi?" sonra trollerin nasıl kudurduğunu görüyorum ve mutlu oluyorum.
  • istanbul' un entegre ulaşımını geliştirmeye devam eden başkan. şu anda 7 metro, 1 tramvay hattı yapılıyor. buna ek olarak füniküler hattının çalışması başlıyormuş.

"rumeli hisarüstü-aşiyan füniküler hattı'nın çalışması 20 temmuz’da başlıyor. metro hattını sahile bağlayacak projeye eklediğimiz iskele ile deniz ulaşımı bağlantısı da sağlanacak."

kaynak
  • istanbul'un köylerine 3.5 milyon fide dağıtılmış. mahsuller toplanmaya başlamış.
    ibb, seraların kontrollerini yapıyormuş. pazarlarda organik, sağlıklı ürünler satılacak.

yanlış hatırlamıyorsam, satılamayanların hal fiyatlarından geri alınacağı ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı söylenmişti.

https://twitter.com/…ist/status/1277875027896160261

edit: ürünlerin "organik" olmasıyla ilgili bir uyarı geldi. çiftçi teyzenin "taze dalından organik yetiştiriyoruz" demesi üzerine organik ürün yazmıştım. bir ürünün organik olabilmesi için hiç ilaç ve katkı maddesi kullanılmaması gerekiyormuş. *

ürünler "organik" sayılmaz ama şurada söylediğine göre ziraat mühendislerinin denetimi ve desteği ile yapılıyor, zaten video'da bahsediliyor:

"...üretimin her aşamasında çiftçiler ziraat mühendislerinden bilgi ve destek alabilecek. çiftçi ürünü istediği gibi satabilecek, satamadığı koşulda ibb devreye girecek. çiftçinin ürününü, hal fiyatı üzerinden satın alacak. alınan ürün de ihtiyacı olan ailelere ücretsiz dağıtılacak. bununla çok önemli bir sosyal amaç, güçlü bir yardımlaşma sağlanmış olacak.

iyi tarım kriterlerinde üretim

verilen hibelerle, tarımsal üretimde çiftçinin önemli maliyet yükü ortadan kalkarken,
    kentin toprağı ile en iyi şekilde uyum sağlayacak domates, salatalık, biber, patlıcan ve karpuz çeşitleri tohum veya fidelerinin çiftçilere verileceğini de bildiren atalık, uzman ziraat mühendislerinin de üretimin her aşamasında çiftçinin bilinçli üretim yapması için yönlendirici görev üstleneceğini anlattı. atalık, “gübre ve tarım ilacı kullanımını mühendislerimiz gözetiminde uygulatarak çevre ile uyumlu, çiftçilerimizin ve halkımızın sağlığını koruyan iyi tarım kriterlerinde üretimi hedefliyoruz” dedi."

kaynak: https://www.ibb.istanbul/news/detail/36708
  • yeni (bkz: ali müfit gürtuna)
    vasat ama çalışıyor.
  • istanbul'a öncekinden daha iyi gelecek büyükşehir başkanı.

bellini'nin fatih portresi müzede sergilenirse tablo değerinden kat be kat para getireceğinden eminim.

onun dışında da özel hayatı ile linç yemesini (bkz: ailesiyle gitmiş olduğu kar tatili) hiçbir zaman anlayamadım.

edit: koskoca bellini'ye belli yazmışım, otomatik düzeltme kurbanı.
  • gerçek chp'lilerin asla yüzüne bakmadığı yeni chp'ye ait belediye başkanıdır.
    yeri geldi mi kürt milliyetçilerinin sırtını sıvazlar , yeri geldi mi de halkın gönlünü hoş eyleyecek basit hediyelerle oy toplamaya çalışır .
25826 entry daha
hesabın var mı? giriş yap