şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • nagehan alçı'nın 13 nisan 2019 tarihli habertürk yazısındaki pişkin uyarısı. akp seçmeninin bile gönlünü kazanmasını bilen imamoğlu'nun halktan aldığı desteği hazmedemeyenlerin korktuğunu gösteren yazıdır. ayrıca nagehan alçı yetinmemiş itidal çağrısında bulunmuş. insan utanır!

  https://www.haberturk.com/…u-derbiye-asla-gitmemeli

  linkten copy paste:

  "ekrem imamoğlu'nun yapacağı izmir mitingi ile ilgili yazımı okurlarım hatırlayacaklardır. tunç soyer ve ekrem imamoğlu izmir'de milyonlarca kişiye beraber hitap edeceklerdi.

  imamoğlu o coşkulu mitingde fiilen istanbul büyükşehir belediye başkanı ilan edilecekti.

  ben bu haberi duyar duymaz böyle bir mitingin inanılmaz bir yanlış olacağını ve toplumsal gerilimi tepeye vardıracağını ifade etmiştim.

  neyse ki chp içinde sağduyu galip geldi ve özellikle kemal kılıçdaroğlu'nun yerinde müdahalesiyle bu akla aykırı izmir mitingi iptal edildi.

  şimdi tıpkı izmir mitingine benzer ikinci bir yanlışlığı ekrem imamoğlu cephesi yapmak üzere görünüyor.

  bilindiği gibi yarın yani 14 nisan pazar günü saat 19'da fenerbahçe-galatasaray derbisi var.

  futboldan hiç anlamam ama tüm ülke gündeminin baş köşesine oturan türk futbolunun 1 numaralı derbisini bilirim.

  ekrem imamoğlu ve ekibi öğrendiğime göre kadıköy'de oynanacak bu müsabakaya tam kadro bir çıkartma yapmayı planlıyormuş.

  kadıköy zaten chp'nin çok güçlü olduğu bir bölge. fenerbahçe tribünlerinde ağırlıklı grupların chp tandanslı olduğu da öteden beri biliniyor. stadyumun ismi de chp'nin meşhur başbakanı şükrü saraçoğlu.

  imamoğlu bu maça gittiğinde şüphesiz 55-60 bin kişi birden imamoğlu'nun istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğunu haykıracak ve çok büyük bir gösteri olacak. coşkulu ideolojik sloganlarla stadyum inleyecek.

  hem ekrem bey hem de chp örgütleri tüm türkiye'nin gündemindeki bu derbide böyle bir destek gösterisinden çok memnun olabilir ama bu hareketleri toplumsal gerilimi zirveye taşıyacak bir girişim olur.

  çok açıkça uyarıyorum... ekrem imamoğlu yarın oynanacak fenerbahçe-galatasaray maçına kesinlikle gitmemeli. bu programını iptal etmeli. sağduyu ve itidal galip gelmeli.

  ekrem bey gitmekte ısrar etse bile sağduyulu bir insan olduğuna inandığım chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu tıpkı akla aykırı bir iş olan izmir mitingini iptal ettirdiği gibi kadıköy'deki bu şovu da iptal ettirmeli.

  kendi tribünlerinin verdiği gaz çoğu zaman siyasetçileri sarhoş edebiliyor ama bu tür gösterilerin sonu hiçbir zaman hayırlı olmuyor ülke için.

  hele bu olay özelinde fb-gs maçında imamoğlu'nun yapacağı bir gövde gösterisi en fazla da imamoğlu aleyhine bir netice verecektir.

  eğer bu gösteriyi yapmakta ısrar ederse ekrem imamoğlu kendi elindeki silahla kendi ayaklarına kurşun sıkar.

  imamoğlu'nun bu yanlış davranışıyla beraber toplum ve siyasi ortam daha da gerilir. türkiye zarar görür.

  şu an bütün siyasetçiler karşılıklı meydan okumaları ve gövde gösterilerini bir yana bırakıp ysk'nın vereceği kararı beklemeli ve sonuç ne çıkarsa çıksın saygı göstermeli. ysk tek patron.

  ysk'nın kararının zaten eli kulağında. herkes sakin olmalı ve sosyal zıtlaşma ortamı yaratmaktan kaçınmalı. türkiye olarak çok kritik bir eşikteyiz."
 • gitsin, hatta başlama vuruşunu yapsın diyerek itiraz ettiğim başlık.
 • çocuk bile bu mantıkta şeyler söylemiyor.
 • istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu bu derbiye kesinlikle gitmelidir.
 • mazbata verilmeyince hiçbir şey yok, maça gidilince toplum geriliyor. ne güzel ya.
 • ekrem imamoğlu'nun derdi bu karıyı neden gerdi?
 • (bkz: bu soruyu erdoğan'a sor sonra gel bana sor)

  kimin nereye gidip nereye gitmeyeceğine de karar verin. sorarlarsa özgürlük falan dersiniz.
 • olaylardan haberi olmayan birinin; imamoğlu'nun fenerbahçe'nin tribün davulcusu olduğunu ve orada galatasaraylıları kışkırtmak için bulunacağını anlayacağı yazıdır.

  ülke gerilmesinmiş. ulan sussanıza o zaman! iki dakika bir şey yumurtlamayın lan.
 • madem recep tayyip şimdiden türkiyenin "unutulmaz lideri", "türkiye tarihine damga vuran", "halkın adamı". o gitsin o toplasın tezahüratları. kim kimin lideriymiş görelim.
228 entry daha