şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle amacım sadece imamoğlu'nun kazanması değil, siyasetimize yeni yüzlerin kazandırılmasıdır. ülkemizde yıllardır insanlar hep demirel, ecevit, inönü, erbakan, rte, bahçeli, kılıçdaroğlu vs aynı liderleri tekrar tekrar önüne seçim olarak gördü. bazıları gitti tekrar geldi. sanki ülkede insan yokmuş gibi iki büklüm olana kadar siyasetten ayrılmayıp devam ettiler. bir lider yetiştireyim sonrasında devrederim diye düşünmediler. aksine sivrilenlerin de önünü kestiler ve bazen partiden ihraç bile ettiler. dileğim o ki her partiden genç liderler yetişsin. mesela kk gitsin, ekrem gelsin; bahçeli gitsin, sinan oğan gelsin; rte gitsin, babacan gelsin. gençleşelim. bir gelen mümkünse sadece bir dönem görev alsın allah aşkına, hadi çok çok iyi yönetti iki dönem, sonra gitsin kardeşim nedir bu. sonra bürokraside örgütlenmeler başlıyor gördük.

ekrem imamoğlu hepimizin malumu seçimi bileğinin hakkıyla, karşısında onca propaganda gücüne karşı kazandı. medya, cumhurbaşkanımız, bakanlarımız vs hepsinin aşırı kara propaganda yapmasına rağmen kazandı. adil bir seçim dönemi olsaydı herhalde fark çok daha yüksek olacaktı.

seçimi iptal etmek için herhalde denemedikleri parametre kalmamıştı; geçersizleri sayma, tüm oyları sayma, sahte seçmen, seçmen kaydırma, khk lılar ve en sonunda sandık kurulları. belki de tr nin her yerinde ve geçmiş seçimlerde olan bir şeyi sadece istanbul'da olmuş gibi sunup, ellerinde bu sandık görevlilerinden birinin bir usulsuz işlem yaptığına kanıt bile yokken kamu gücüyle seçimi iptal ettiler. ve bunu utanmadan aynı zarftaki bir pusula için kabul ettirdiler. kaldı ki sandık kurullarındaki bu durumu ysk önceden biliyordu ve bunun partiler için yasal bir itiraz süresi de vardı. yahu tamam bu sandıklar görevlileri şüpheli de, senin sandık müşahitlerin hiç mi bir şey gözlemlemedi. ellerinde kendi saydıkları tutanaklar varken sandık kurulu başkanı yanlış veri girse ne olur. düzelttirdin zaten bir gün sonra bunları. neyse.

şimdi işler öncesine göre daha zor. artık ekrem imamoğlu'nun seçim kazanabildiğini öğrendiler. hiç ummuyorlardı çünkü. ellerinden gelen her türlü şeyi yapacaklardır. bu süreçte kara propagandayı iyice basacaklardır. medyanın hangi yöne çalışacağı zaten ortada. ekrem imamoğlu'nu destekleyenler genelde 35 yaş altı insanlar. ve sosyal medya ile bu kitleye erişim ve doğruları anlatma imkanı var. ama 35 yaş üstü insanlar genelde gündemi tv den takip etmesinden dolayı buraya odaklanılması lazım.

kendim yurtdışına yeni yerleşmiş biri olarak gündemi uzaktan kaygıyla öncesinden daha sıkı takip ediyorum. neticede bir gün geri döneceğimiz güzel vatanımız ve ailem yakınlarım orada yaşıyorlar. kendim oy kullanamasam da kendime bu haksız ortamda bir görev biçerek uzaktan akp e oy vermeyi düşünen yakın arkadaşlarımı arayarak ikna etmeyi deneyeceğim. hedefim 20 kişiyi aramak ve en azından ekrem imamoğlu'nu takip etmesini sağlamak. medyadan duyduğu yalan şeylerin aslını ve varsa karşı tezini savunmak. sizlerden de ricam varsa zamanınız bu kampanyama katılmanız. illa istanbul'da yaşamanız önemli değil. hepimizin bir yakını orada yaşıyor bir şekilde. aynı şeyi sizler de uygularsanız birlikte herşeyin çok güzel olacağını insanlara anlatabiliriz. umarım katılım olur. sadece gidip oy kullanarak demokrasi sağlanmıyor gördük. daha aktif çalışmak lazım.
  • işe yaramayacak ve sinir, stres sebebi olacak girişimdir.

çevremdeki koyu akp’li kesim yapılanları pişkince anlatmaktan, son olaylardan sonra zil takıp oynamaktan kesinlikle çekinmiyor. kaldı ki; utanmadan #çünküçaldılar diyorlar ve buna inanıyorlar. zaten menfaati olmayan ve iyi gözlem yapanları fikrini çoktan değiştirmiş durumda. fakat öbür türlüsü sadece zaman kaybı. küskün olan muhalif seçmeni sandığa gitmesi için ikna etmek kâfi olacaktır.

(bkz: #herşeyçokgüzelolacak)
  • oy kullanmayan 7 kişiyi ikna ettim. sandığa gidip imamoğlu'nu verecekler.
    ben de 23 haziran günü istanbulda olup, o 7 kişinin sandığa gittiğinden emin olacağım.
    etrafımda tek oy kullanmayan bu arkadaşım ve ailesiydi, ikna oldular.
    zulme karşı, adaletsizliğe karşı, gaspa karşı, hukuksuzluğa karşı yapılabilecek makul şeylerden bir tanesidir.
    daha güzel bir istanbul mümkün
    oy ver.
    her şey çok güzel olacak
  • (bkz: 1 ak partiliyi ikna et)

bu sefer ikna oluyorlar arkadaşlar. test edildi, onaylandı. #89947072
  • şu ana kadar 7 kişi ile görüştüm ama sadece 2 kişiyi orta noktaya getirebildim. geri kalanları ikna edebileceğimi düşünmüyorum. ahaber izliyorlar sanırım. benim bile duymadığım ekrem imamoğlu’na iftiralardan bahsettiler. ama yılmayacağım en azından gerçekleri anlatacağım. 20 kişiyle görüşüp bir kişiyi bile ikna etsem büyük bir şey.
  • insanlar çok zor be arkadaş. zamanında kankam dediğim adama bile laf anlatamadım. 16 kişi de maalesef sadece üç tane bakarız diyen orta yola getirebildiğim insan var. lan güzelce anlatacağıma para versem daha çok kişiyi etkilerdim sanırım
  • valla da billa da halamı ikna ettim , hatta oyunu imamoğluna vermezsen iki elim yakanda gibi tehdit vari cümleler bile kurdum.