şükela:  tümü | bugün
  • hayal bu ya, bir yerel seçim için bir büyükşehire belediye başkanlığına ekrem imamoğlu ve mansur yavaş aday olsa oyunuz kime olurdu?

buyrun ankete

efsane bir seçim olmaz mıydı ama!
    benim oyum hem daha genç olduğu, hem de söylemlerini daha makul bulduğum için imamoğluna.
  • 2023 başkanlık seçimlerinin doğal 2 adayının karşılaştırması olan versus.

önümüzdeki 4 sene belediyecilik açısından hangisi daha öne çıkarsa muhtemelen 4 senenin sonunda o isim muhalefetin başkan adayı olacaktır.

kişisel olarak bu versusta belediyecilik anlamında mansur yavaşın geçmişinin daha başarılı olduğunu ve ankarada istanbulda imamoğlu'nun yaptıklarına ve yapacaklarına kıyasla daha başarılı olacağını düşünüyorum.

imamoğlu biraz kapalı bir kutu. evet istanbul'u aldı sevindik ama bundan sonra yaptıklarıyla ya her kesimin sempatisini kazanacak ya da büyük hayal kırıklığı olacak bence ortası yok.

bakalım 4 sene sonra bu versusun galibi kim olacak.
  • etki alanları düşünüldüğünde ister istemez ekrem imamoğlu’nun adı önümüzdeki 5 yıl boyunca mansur yavaş’tan çok daha fazla duyulacağı için 2023 cumhurbaşkanı adayı ekrem imamoğlu olacaktır.
  • mansur yavaş 2014'te imamoğlu'nun bugün getirdiğine yakın bir ses getirmişti. 5 sene aradan sonra hak ettiğini iddia ettiği makama kavuşmuş oldu. lakin şu an gündemden tamamen düştü. 2 hafta, 5 senelik bir mücadeleden sonra gündemden düşmek için çok kısa bir süre. imamoğlu'nda bir şeyler var. ama du bakalım.
  • ikisi de dönüşümün başlangıcı olacaktır umarız. her anlamıyla pisliğe gömüldüğümüz şu günlerde insanlara düzgün şeyler göstererek, unutulan değerleri hatırlatacaklardır. ikisinin de yolu açık olsun.
  • ikisi de farklı yönleriyle oldukça başarılı yöneticidir.
    ikisi de başarılı olacaklarının sinyalini kısa sürede verdi.
    ikisi de bulundukları şehrin dokusuna (ankara-kesin, homojen ve net / istanbul-karmaşık, kozmopolit ve uzlaşmacı) son derece uygun kişilerdir.

her ikisinin de güçlü yönlerini tek bünyede toplayan biri daha var:
    (bkz: tunç soyer)

izmir'de seçim açık farkla ve rahat kazanıldığı için adı pek geçmiyor ancak önümüzdeki 4 yıl tamamlandığında en büyük farkı kendisinin yaratacağını düşünüyorum.
  • ikisi de akp'nin götüne tekmeyi vuran adamlardır. akp'nin kendi kendine başlattığı çöküşü bu adamlar sonlandıracaktır.
  • önce bey'pazarı sonra ankara : (bkz: mansur yavaş)
    önce bey'likdüzü sonra istanbul : (bkz: ekrem imamoğlu)

iki bey'efendi, iki büyük şehir, iki galibiyet, iki umut.
  • sampiyonlar liginde 2 turk takiminin finale kalmasini cagristirir..
  • ekrem imamoğlu karizmatik liderdir, mansur yavaş devlet adamı.

peşin edit: 23 haziran'da istanbul gönülleri sandık görevlisiydim, troll diye sövmeyin.