• bendenizim efendim. linç etmenize izin vermeden anlatayım:

• son 20 yıldaki chp'nin tüm istanbul adayları politize olmuş kişilerdi. sürekli gündemde olan bu insanlar kolaylıkla karalama kampanyalarına kurban edilmekte ve kutuplaştırmanın bir aracı olarak kullanılmaktaydı. ekrem imamoğlu oldukça apolitik bir tavır içerisinde.

• geçtiğimiz seçimde muhalif kesimde heyecan yaratan muharrem ince, diğer kesimde de safları sıklaştırmaya sebebiyet verdi. ekrem imamoğlu'nun çıkıp da tartışma yapma gibi bir amacı yok.

• ekrem imamoğlu beylikdüzü gibi bir yeri chp'ye kazandırdı. burası şişli, beşiktaş, kadıköy gibi chp'nin kalesi değil. bu demektir ki, chp dışındaki seçmen kitlesine de hitap edebiliyor.

• belediyeciliğin içinden gelen, hizmet sektörünü bilen recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanlığjna kadar yükseldi. ibb için de belediyecilikten anlayan, istanbul'u bilen bir aday çok iyi bir tercih.

• bakanlık yapmış, başbakanlık ve tbmm başkanlığı yapmış, belediyecilik konusunda tecrübesi olmayan binali yıldırım'a karşı tecrübesiyle bir adım önde imamoğlu.

• adı açıklandığından beridir sokak sokak gezmee gayret gösteriyor imamoğlu. katıldığı tv programında "günde 20 km yürümek istiyorum" demişti. halk ile bu kadar yakın temas kurmaya devam ederse, chp önyargılarını da rahatlıkla kırabilir.

• chp seçmeni içinde henüz heyecan yaratmaması tek dezavantajı. kemal kılıçdaroğlu'nun, sarıgül'ün, ince'nin, mansur yavaş'ın adı açıklandığı zaman yarattığı heyecanı ve popülerliklerini düşündüğümüzde, imamoğlu'nun chp seçmenine kendini tanıtması gerektiğini görüyoruz. en son "ekmeleddin ihsanoğlu" açıklandığında seçmende heyecan yaratılmamıştı, sonucu ise "sandığa gitmemek" oldu.

mart 2019 seçimlerine 2,5 ay kaldı, imamoğlu çoktan çalışmalara başlamışken, binali yıldırım daha istanbul'da bile değil. zor bir yarış olacak ama imamoğlu açıkçası gerekli umudu şimdiden verdi.
  • sonuna kadar katıldığım hede.

politize olmuş bir belediye başkanı adayı sadece insanları kutuplaştırarak hangi tarafın nüfus sayısı fazlaysa onun kazanmasına neden olur.yıllardır gerçekleşen ve artık döngüye girmiş bir olay bu.
    aklı başında olan bunu anlar.
  • biz o inanma işlerini muharrem ince'den sonra bıraktık.
  • bitti kalem doldu defter
    efsaneler ölmez lefter
hesabın var mı? giriş yap