şükela:  tümü | bugün
 • biz de diyorduk ki, ekrem bey nasıl olur da topa girmeden bu kadar uzun süre durabilir.. bay başkan istanbul’da düzenlenecek koşu hakkında konuşurken; asyadan girmiş avrupadan çıkmış demokrasi, özgürlük, kardeşlik gibi pek tanıdık! gelen kavramlarla kaos maos derken laos’a kadar gidecek olmuş ama orda bir yerde bağlamış konuşmasını. buyrun:

  kaos vurgulu barış mesajı..!

  sanki nobel ödülleri komitesi başkanı; neye ve kime ne için ‘barış’ mesajı veriyor acaba? hadi hobi olarak yine mesajını versin diyelim; ama, doğal müttefikleri olan hdp’ye tek bir uyarı yapmaksızın; yahu terör örgütüne destek olamazsınız demeksizin, silah bırakacak birisi varsa o da terör örgütüdür diyemeden bir de kaos maos zırvalamış. tabii, maçası, tıpkı harekatı durdurun demeye yetmeyenlerin yaptığı gibi ortaya lâf salatası yapmış beyefendi.

  kaosmuş! hadi be ordan ne kaosu! mehmetçiğin ayak bastığı toprakta huzur vardır, sükûn olur, bahar asıl o zaman gelmiş demektir.

  dikkat ediniz; harekât başladığınıdan bu yana kim ki doğrudan lâf edip içindekini olduğu gibi dökmek yerine; işte böyle kıldan tüyden aradan dereden açıklamalarla bir şeyler geveliyorsa; işte onlar, kuyruk acısının temsilcileridir vesselâm.

  yakışmıyor! yerinin ağırlığını bilmeli ve artık çizgisini netleştirmelidir!
 • suya sabuna dokunmadan, “hiç kimsenin kalbini kırmadan” çok güzel mesaj vermiş.

  “umuyorum, bu bölgedeki kaos bir an önce biter, hep beraber barış için mücadele ederiz.”

  bu cümlede türkçe açısından anlam bozukluğu var. kaos bitince barış için mücadele etmeye gerek yok, zaten kaos bitmiş ve barış süreci başlamıştır, mücadeleye gerek yok yani... barış için mücadele kaos döneminde yapılır. onu da şu anda kahraman türk ordusu barış pınarı harekatıyla gerçekleştiriyor. hep beraber barış için mücadele etmenin tam vakti. ama hala iç siyasetle ilgili kaygılar sebebiyle şöyle ağzını doldura doldura pkk’ya ypg’ye bir laf yok... eder mi? etmez, edemez... neden? canan kızar...

  kül kedisi kaçta dönmek zorundaydı eve? 12... peki pamuk prenses ve yedi cücelerde kaç kişi vardı? 12... anladın sen onu...
 • katıldığım mesaj.
  tanım: barıştan yana olan bir insanın, toplumsal kaygılar barındıran haklı söylemi.
 • harekatın adı “barış pınarı harekatı”

  başkan: “barış için mücadele eden ve hayatlarını kaybeden şehitlerimize allah’tan rahmet diliyorum.” demiş ve bölgedeki kaosun biterek bir an önce barışın hakim olmasını istemiş.

  harekatın yapılma sebebi zaten ülkemize savaşın sıçramaması ve silahlanan örgütlerin ülkemizde terör eyleminde bulunmaması, sınır güvenliğimizin korunması olarak geçiyor. peki başlığı açan suser kardeş sana dokunan nedir? senin amacın nedir? bütün dünya’nın hali hazırda üzerimize attığı iftiraları desteklemek mi istiyorsun? ne istiyorsunuz olum ülkenin sanatçılarından istanbul’un belediye başkanından? gayet sağduyulu açıklamalardır.
 • ekrem başkanın sıçtığı bok olamayacak adamlar, başkana bok sıçratmaya çalışıyor.
 • bir siktir git denilen mesajdır. türkün ayak bastığı topraklara huzur özgürlük ve adaleti getirmekte üstğne yoktur. gittiği yerde kaos yaratan uygarlıklar ve asalaklar bellidir. köyleri yakan kadınlara tecavüz eden falan. hani ister rum de ister persli de ister avrupalı de.

  (bkz: kişi kendinden bilir işi)
 • eee şişire şişire bi hal ettiniz herifi naapsın ara ara bırakması lazım ufak tefek
 • evvet günlerdir 'ekrem imamoğlu harekat hakkında bir şeyler desin de saldıralım' moduyla pusuda bekleyen kuduz köpekler saldırmışlar yine. öküzün altında buzağı aramayın gençler, adam bölgeye barış gelmesini temenni edip bölgedeki askerlerimiz için iyi dileklerde bulunmuş. ordumuz da şu an bu gayeyle hareket ediyor. şimdi siktirin gidin atm memurları sizi.
 • adamlar aleni şekilde operasyona karşılar .yarın pkk götünün dibinde ülke kuracak. her gün bomba patlatacak , bizim beyaz götlüler hala ekrem i aklama pesinde. arkadaşlar partinizi bu adamların elinden kurtarın . bunlar ne olduğu belli olmayan adamlar .
 • operasyonu sonuna kadar destekleyen ve ekrem imamoğlu 'nun ılıman tavrından hiç hazzetmeyen biri olarak söylüyorum;

  şu mesajda art niyet aramak ve bulmak için ağır aktrol veya mal olmak gerekir.

  edit: imla